GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 5 sierpnia 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja
 • Inne | 
 • 2014 | 
 • 10 PAŹDZIENIKA - ŚWIATOWYM DZIEŃ ZDROWIA PSYCHICZNEGO | 

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«sierpień 2021»
P W Ś C P S N
dzień: 1
2 3 4 5 6 7 dzień: 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 dzień: 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  W sąsiedztwie plaży i kąpieliska na zalewie Mrożyczka w Głownie funkcjonują boiska do piłki plażowej, z których chętnie korzystają miłośnicy tej dyscypliny sportowej. W roku 2012 Głowno włączone zostało do Projektu Plażówka. Od tej chwili kolejne edycje turnieju odbywają się również w ramach Projektu Plażówka.
 • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.

Treść strony

10 października - światowym dniem zdrowia psychicznego


Wskaźniki zaburzeń psychicznych na świecie i w naszym kraju mają tendencję wzrostową , co sprawia, że problematyka zdrowia psychicznego staje się coraz bardziej ważna. Zdały sobie z tego sprawę także polskie władze przyjmując w 2010 roku Narodowy Program Ochrony Zdrowia Psychicznego, do którego celów należą m.in.: promocja zdrowia psychicznego i zapobieganie zaburzeniom psychicznym, zapewnienie osobom z zaburzeniami psychicznymi wielostronnej i powszechnie dostępnej opieki zdrowotnej oraz innych form pomocy niezbędnych do życia w środowisku rodzinnym i społecznym, a także rozwój badań naukowych i systemu informacji z zakresu zdrowia psychicznego.
 
Od 1997 do 2009 roku prawie dwukrotnie wzrosła liczba osób leczonych z powodu zaburzeń psychicznych.
 
Na podstawie statystyk można uznać, że około 4% naszego społeczeństwa korzysta z pomocy przychodni lub szpitali psychiatrycznych . Nie obrazuje to jednak w pełni liczby osób cierpiących z powodu różnorodnych zaburzeń psychicznych, ponieważ znaczna ich część nie trafia do placówek psychiatrycznych .
 
Ministerstwo Zdrowia przeprowadziło w 2012 roku kampanię informacyjno-edukacyjną pt.: Co czwarty z nas miał lub będzie mieć problemy ze zdrowiem psychicznym, która opierała się na danych statystycznych Światowej Organizacji Zdrowia. Kampania miała zwrócić uwagę, jak bardzo powszechnym problemem jest kwestia kondycji psychicznej.
 
Celem kampanii było też zwiększenie świadomości społecznej w obszarze chorób psychicznych, co jest szczególnie ważne, ponieważ brak zrozumienia osób cierpiących na zaburzenia psychiczne jest przeszkodą dla ich dobrego funkcjonowania i powrotu do zdrowia.
Działania informacyjno - edukacyjne podejmowane przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Głownie i „Stowarzyszenie na rzecz osób z zaburzeniami psychicznymi Niezapominajka w Głownie” nawiązują do ww. kampanii i przypominają o tym jak ważny jest to problem. Zdrowie psychiczne jest integralnym elementem zdrowia, bo nie ma zdrowia bez zdrowia psychicznego.
 
Kampania trwała od 24 września do 10 października 2012 r., który jest Światowym Dniem Zdrowia Psychicznego, ale nie traci na aktualności, pamiętajmy o przesłaniu jakie niesie.
 
 
 • -

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.