GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 24 listopada 2017

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«listopad 2017»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 dzień: 5
6 7 8 9 10 dzień: 11 12
13 dzień: 14 15 dzień: 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 dzień: 26
27 28 29 30
 • GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  zimowy piknik w atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia z Mikołajem, Królową Śniegu, Elfami, a w roku 2013 - także z żywymi reniferami. Słowem - super rodzinna zabawa mimo chłodu!
 • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • SIERPIEŃ – Święto Miasta
  SIERPIEŃ – Święto Miasta
  Obchody Święta Miasta. Od roku 2012 odbywają się w formule jednodniowej. Impreza ta łączy koncerty gwiazd muzycznych z piknikiem i atrakcjami dla całych rodzin. Impreza ta przyciąga rokrocznie nad głowieńską Mrożyczkę kilka tysięcy osób, wśród nich nie tylko mieszkańców Głowna i najbliższych okolic, ale także mieszkańców dalszych zakątków Regionu Łódzkiego i kraju.
 • SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  W okresie wakacji w Głownie na terenie rekreacyjnym nad głowieńskim zalewem Mrożyczka (przy ul. Zgierskiej i Swoboda) odbywa się wiele plenerowych imprez weekendowych. W roku 2015 będą to tematyczne pikniki rodzinne w ramach Kreatywnego Lata Rodzinnego w Głownie.

Treść strony

Tłumy na Święcie Miasta Głowna

 

Rodzinny Piknik "Bezpieczni na drodze" z koncertami muzycznych gwiazd - Perfect i Mesajah - oraz atrakcjami dla całych rodzin zorganizowany 31 sierpnia 2014 roku w ramach Święta Miasta Głowna przyciągnął nie tylko głownian i mieszkańców najbliższych okolic, ale również gości z Łodzi, Koluszek, Kutna, Warszawy, a nawet bardziej odległych zakątków kraju.

Powodzeniem cieszyły się zabawy i konkursy dla dzieci w ramach mobilnej Akademii Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, a w nim: pluszowe miasteczko ruchu drogowego z tzw. autochodzikami, jazda na segwayach oraz instruktaż ratownika medycznego na temat pierwszej pomocy, po którym można było otrzymać apteczkę pierwszej pomocy z ustnikiem do resuscytacji.

Amatorzy mocniejszych wrażeń chętnie korzystali z przejażdżek po mobilnym torze off road, podczas których w terenowym aucie pokonywali przeszkody w postaci m.in. 8 - metrowej rampy oraz "wagi".  Kolejka chętnych do skorzystania z niecodziennych atrakcji nie topniała również przy stanowiskach z symulatorami zderzeń oraz dachowania. O tym, jak mocno ograniczona jest zdolność prawidłowego postrzegania rzeczywistosci i prawidłowego reagowania po spożyciu alkoholu, można było przekonać się pokonując w alkogoglach specjalny tor przeszkód. Uczestnicy pikniku "Bezpieczni na drodze" mogli również wziąć udział w konkursie na najlepsze hasło promujące bezpieczeństwono na drodze oraz noszenie elementów odblaskowych dla poprawy widoczności po zmroku. Nagrody w tym konkursie ufundowali: firma SYMRO Events - rower elektryczny, Bank Spółdzielczy w Zgierzu - 7 tabletów, firma COSINUS - odtwarzacz MP3 oraz firma Italooptica - trzy plecaki szkolne z wyposażeniem.

Niesłabnącym powodzeniem cieszyły się również atrakcje w postaci wesołego miasteczka oraz animacje i konkursy dla dzieci (malowanie buzi, konkursy sprawnościowe, balonowe zoo, wielkie bańkowanie itp.) prowadzone przez filmowych superbohaterów m.in. Batmana i Spidermana.

Na pikniku w Głownie obecna była m.in. Łódzka Kolej Aglomeracyjna z projektem Eko - Kolej współfinansowanym przez WFOŚiGW w Łodzi. W ramach promowania bezpiecznego i ekologicznego podróżowania koleją, ŁKA przyjechała do Głowna z mobilnym "wagonem" Ekokolei, w którym uczestnicy pikniku mogli poczuć się, jak w prawdziwym pociągu ŁKA, którego regularne połączenia na trasie Łódź - Głowno powrócić mają jeszcze w tym roku.

Strefa ciekawych pokazów rozszerzyła się na teren sąsiadujący z placem zabaw i parkingiem przy ul. Swoboda. Na tutejszym deptaku zapanowała dwójka fantastycznych młodych ludzi - głownianin Kacper Kucharek i zgierzanin Krzysztof Spiesz, których pasją są akrobacje rowerowe. Pokaz trialu rowerowego dali na wybudowanym samodzielnie z drewnianych palet, torze przeszkód.

Piknikowym atrakcjom towarzyszyły koncerty i występy sceniczne. Rozpoczęły je prezentacje łódzkiego Akademickiego Ośrodka Inicjatyw Artystycznych, który był współorganizatorem ogłoszonego Gminę Miasta Głowno konkursu muzycznego MROGA – Muzyczne Kreacje 2014. W drodze tego konkursu wyłoniliśmy zespół i wokalistę, którzy 31 sierpnia 2014 wystąpili na jednej scenie z zespołem Perfect - główną gwiazdą naszej imprezy. Byli to: zespół - Sound of Silence z Łodzi oraz Marcin Makulski z Żyrardowa.

Na scenie koncertowej wystąpił również zwycięzca nagrody publiczności w  konkursie „Mroga Muzyczne Kreacje 2014” w kategorii zespół - zespół Headboad z Głowna.

O godz. 18.00 na scenie rozpoczął się koncert popularnej gwiazdy muzyki reggae Mesajah. Choć pod jego koniec nad Głownem przeszła ulewa, nie to nie zakłóciła ona istotnie przebiegu imprezy. Po ulewnym, ale przelotnym deszczu plac imprezy na nowo wypełnił się po brzegi.

Przed koncertem Perfect wystąpił zwycięzca konkursu „Mroga Muzyczne Kreacje 2014” – łódzki zespół Sound of Silence.

Zaraz potem na scenie rozstrzygnięty został konkurs Rodzinnego Pikniku "Bezpieczni na drodze" oraz konkurs Radia Victoria - jednego z patronów medialnych naszego wydarzenia. Patronatem medialnym naszą imprezę objęły ponadto: TVP Łódź, Radio ZET Gold oraz Wieści z Głowna i Strykowa oraz portal Lowiczanin.info.

Perfect i jego lider Grzegorz Markowski dali trwający ponad półtorej godziny koncert, prezentując zarówno największe hity takie jak:  „Nie płacz Ewka”, „Ale wkoło jest wesoło”, „Kołysanka dla nieznajomej”, „Autobiografia”, "Idź Precz", jak i repertuar z najnowszej płyty. Dali również popis solowych partii instrumentalnych. Utwór "Niepokonani" zaśpiewał z Perfectem - zgodnie z werdyktem jurorów Konkursu Mroga - Muzuczne Kreacje - Marcin Makulski z Żyrardowa i było to dla niego z pewnością doświadczenie bezprecedensowe.

Po koncercie gwiazdy wieczoru przyszedł czas na zabawę z DJ, która zgromadziła pod sceną ponad setkę amatorów muzyki klubowej. Dobrą zabawę przewała jednak burza z obfitym deszczem. 

 
 
 

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat_um@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/Skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008
 

 

Godziny otwarcia

 

pon - piąt: 08:00 - 16:00

Godziny pracy kasy Urzędu

pon - piąt: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miasta w Głownie 2017. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 4252

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.