GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 28 października 2020

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«październik 2020»
P W Ś C P S N
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
 • CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  W sąsiedztwie plaży i kąpieliska na zalewie Mrożyczka w Głownie funkcjonują boiska do piłki plażowej, z których chętnie korzystają miłośnicy tej dyscypliny sportowej. W roku 2012 Głowno włączone zostało do Projektu Plażówka. Od tej chwili kolejne edycje turnieju odbywają się również w ramach Projektu Plażówka.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  To impreza z długoletnią już tradycją. W roku 2015 odbędzie się jej dwunasta edycja. Co roku na trasie spływu nurtem rzeki Mrogi rywalizuje kilkudziesięciu śmiałków. Swą wytrzymałość i determinację testują na około 5-kilometrowej trasie spływu z Dmosina do Głowna. Uczestnicy spływu zmuszeni są miejscami do przenoszenia kajaków i pokonywania rozmaitych przeszkód.
 • MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku gromadzi blisko 400 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat.
 • GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  zimowy piknik w atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia z Mikołajem, Królową Śniegu, Elfami, a w roku 2013 - także z żywymi reniferami. Słowem - super rodzinna zabawa mimo chłodu!

Treść strony

Lato z MOK i Sieciakami

W niedzielne upalne popołudnie 3 sierpnia 2014 na terenie rekreacyjnym nad zalewem Mrożyczka odbyła się impreza z cyklu Kreatywne Lato Rodzinne adresowana do całych rodzin a zorganizowana przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Impreza rozpoczęła się kukiełkowym przedstawieniem dla dzieci pt. ”Żabi Królewicz” w wykonaniu aktorów łódzkiego teatrzyku Widzimisię. Imprezie towarzyszył piknik  edukacyjny "Sieciaki na wakacjach".

Podczas całej imprezy zarówno dzieci jak i dorośli mogli skorzystać z wielu innych atrakcji przygotowanych dla całych rodzin. Można było  wspólnie wykonać postać bajkową z sizalu lub ulepić z gliny  małe naczynie. Chętnych  nie brakowało. Było malowanie buzi, szczudlarz, który skręcał  kręcił balony w rozmaite figurki i zwierzątka, ogromne bańki mydlane oraz Pies maskotka, z którym dzieci chętnie uwieczniały się na wakacyjnych fotografiach.

Równolegle odbywał się piknik edukacyjny "Sieciaki na wakacjach". Akcja ta to seria wakacyjnych lokalnych pikników edukacyjnych  wspomaganych przez  Fundację Dzieci Niczyje i Fundację Orange   z Warszawy. Akcja w Głownie odbyła się pierwszy raz. W trakcie pikniku dzieci uczyły się jak reagować na zagrożenia w Internecie oraz jak ich unikać. Poznały zasady tzw. Netykiety oraz podstawowe zasady bezpiecznego surfowania w sieci. Dowiedziały się, jak chronić swoją prywatność w Internecie, a także jakie zagrożenia niosą za sobą internetowe znajomości. Przy stoisku multimedialnym dzieci mogły obejrzeć kreskówki w ramach Sieciokina, a także rozwiązać krzyżówki  i rebusy. Młodsze dzieci malowały kolorowanki, a starsze  grały w  gry Losującego Sieciomata  przy hip hopowej sieciakowej muzyce. Na zakończenie  pikniku każde dziecko otrzymało dyplom i  naklejkę. Dodatkowymi  nagrodami były drobne akcesoria komputerowe oraz gadżety Rodzinnej Re-Kreacji tj. układanki puzzle oraz długopisy.  

Na plenerowej, piknikowej scenie wystąpiły dzieci ze  Studia Piosenki MOK: Mateusz Warzywoda, Klaudia Kucińska, Kuba  Szcześniak oraz gościnnie Amelka Latosiewicz. Krótki koncert  dała również orkiestra dęta Miejskiego Ośrodka Kultury pod kierunkiem Mariusza Szydlika.

Na zakończenie imprezy  zgromadzona publiczność wysłuchała koncertu  solistów łódzkich  teatrów z udziałem sopranistki Anny Jurczyńskiej, tenora Romualda Spychalskiego  oraz saksofonisty Adama Wojtasika. Widzowie usłyszeli szlagiery operetkowe min. Wielka  sława, O Sole Mio  czy Brunetki . W repertuarze znalazły się również  piosenki: Ja się boję sama spać, Volare, Besame, Quando itp.

Solowym wykonaniem instrumentalnym zachwycił publiczność saksofonista. Nie obyło sie bez bisów.

Całe popołudnie  dzieci mogły cieszyć się z dmuchanych atrakcji.  Był zamek, zjeżdżalnia, basen z kulami, a  także  stoisko z watą cukrową i lodami. Następne imprezy wakacyjne nad Mrożyczką już 8 i 15 sierpnia. Zapraszamy.

 

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

Deklaracja dostępności

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miejski w Głownie 2020. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 8801

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.