GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 1 października 2020

Wyszukiwanie

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«październik 2020»
P W Ś C P S N
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  To impreza z długoletnią już tradycją. W roku 2015 odbędzie się jej dwunasta edycja. Co roku na trasie spływu nurtem rzeki Mrogi rywalizuje kilkudziesięciu śmiałków. Swą wytrzymałość i determinację testują na około 5-kilometrowej trasie spływu z Dmosina do Głowna. Uczestnicy spływu zmuszeni są miejscami do przenoszenia kajaków i pokonywania rozmaitych przeszkód.
 • MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku gromadzi blisko 400 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  W sąsiedztwie plaży i kąpieliska na zalewie Mrożyczka w Głownie funkcjonują boiska do piłki plażowej, z których chętnie korzystają miłośnicy tej dyscypliny sportowej. W roku 2012 Głowno włączone zostało do Projektu Plażówka. Od tej chwili kolejne edycje turnieju odbywają się również w ramach Projektu Plażówka.

Treść strony

Zmiana na stanowisku Prezesa Zarządu Spółki Centrum Medyczne "Remedium"

W środę, 16 lipca 2014 r. doszło do spotkania Burmistrz Głowna Grzegorza Janeczka z byłym już Prezesem Zarządu Centrum Medycznego „Remedium” Piotrem Paczkowskim oraz Panią Dorotą Kozłowską, która z dniem 16 lipca zastąpiła Pana Paczkowskiego na stanowisku Prezesa spółki miejskiej.

Burmistrz Głowna podziękował Panu Piotrowi Paczkowskiemu za trzyletnią współpracę.  Zmiana na stanowisku Prezesa Spółki Centrum Medycznego „Remedium” jest skutkiem decyzji Pana Piotra Paczkowskiego o rezygnacji z pełnionej dotąd funkcji z dniem 15 lipca tego roku.

Rezygnację tę Prezes Piotr Paczkowski przedłożył Radzie Nadzorczej Spółki Centrum Medyczne „Remedium” w dniu 10 lipca 2014 r. Decyzja ta ma definitywnie uciąć spekulacje i podejrzenia deprecjonujące Jego osobę, poddające w wątpliwość Jego uczciwość i troskę o miejską spółkę, jak również położyć kres insynuacjom godzącym w Jego wizerunek i godność osobistą, jakoby w sposób niezgodny z prawem łączył działalność w spółce publicznej ze swą prywatną działalnością gospodarczą.

Rada Nadzorcza Spółki Centrum Medyczne „Remedium” podtrzymała swe stanowisko o braku naruszenia ustawy o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osobę pełniącą funkcję Prezesa Zarządu Remedium Sp. z o.o. Opiera się w nim na opinii prawnej wskazującej na wyłączenie dotyczące osób zgłoszonych na stanowisko przez jednostkę samorządu terytorialnego. Członkowie Rady Nadzorczej zbadali dokumenty księgowe Spółki, otrzymali również wykaz wszystkich kontrahentów spółki z całego okresu jej funkcjonowania oraz zestawienie wszystkich płatności na ich rzecz w okresie pełnienia Przez Pana Piotra Paczkowskiego funkcji Prezesa Zarządu.

Po ich analizie stwierdzono, że nie zachodzą żadne podejrzenia aby jakiekolwiek transakcje finansowe wykonywane w Spółce mogły mieć związek z inną działalnością niż działalność statutowa Spółki, a żadne działania czy decyzje Prezesa skutkujące powstaniem transakcji finansowych nie wskazują, że Prezes wykorzystywał mienie Spółki do prowadzenia dodatkowej działalności gospodarczej.

Rada Nadzorcza spółki nie stwierdziła okoliczności, które mogłyby rodzić podejrzenia o prowadzenie działalności gospodarczej przez Prezesa Zarządu Spółki Piotra Paczkowskiego z wykorzystaniem mienia Spółki Centrum Medyczne „Remedium”.  

Sytuacja ekonomiczna spółki w momencie obejmowania stanowiska przez Piotra Paczkowskiego była bardzo zła, spółka w pierwszym półroczu 2011 roku wygenerowała ponad 200 tysięczną stratę oraz co gorsze nie była przygotowana do kontraktowania usług medycznych na kolejne trzy lata. Działania podjęte przez prezesa Piotra Paczkowskiego, m.in. restrukturyzacja finansów spółki, spowodowały, iż w 2013 roku, pomimo uniemożliwienia od listopada 2013 roku dalszego prowadzenia działalności w Strykowie – co pozbawiło spółkę znacznej części dochodów –  spółka osiągnęła zysk.

***

W celu zapewnienia ciągłości w zakresie bieżącego zarządzania spółką, Rada Nadzorcza zatwierdziła w dniu 10 lipca 2014 r. na stanowisko prezesa spółki wyznaczoną przez Burmistrza Głowna kandydaturę Pani Doroty Kozłowskiej - długoletniej pracownicy zarówno SPZOZ, jak i spółki Remedium. Pani Dorota Kozłowska posiada najszerszą wiedzę na temat spółki i jest osobą najbardziej zorientowaną w sprawach spółki. Rozpoczęła swą pracę na stanowisku Prezesa z dniem 16 lipca 2014 r.

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

Deklaracja dostępności

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miejski w Głownie 2020. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 8649

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.