GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 16 sierpnia 2017

Wyszukiwanie

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«sierpień 2017»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5 dzień: 6
7 8 9 10 11 12 dzień: 13
14 15 16 17 18 dzień: 19 dzień: 20
21 22 23 24 25 dzień: 26 dzień: 27
28 29 30 31
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  zimowy piknik w atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia z Mikołajem, Królową Śniegu, Elfami, a w roku 2013 - także z żywymi reniferami. Słowem - super rodzinna zabawa mimo chłodu!
 • CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  W sąsiedztwie plaży i kąpieliska na zalewie Mrożyczka w Głownie funkcjonują boiska do piłki plażowej, z których chętnie korzystają miłośnicy tej dyscypliny sportowej. W roku 2012 Głowno włączone zostało do Projektu Plażówka. Od tej chwili kolejne edycje turnieju odbywają się również w ramach Projektu Plażówka.
 • PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  To prawdziwe święto tańca. Jego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Imprezie patronuje Burmistrz Głowna, a odbywa się ona w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie. Ostatnia edycja przyciągnęła ponad 700 tancerzy z całej Polski.
 • MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  Organizatorem tej imprezy plenerowej jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku gromadzi ona na plenerowej scenie w Głownie blisko 400 muzyków. Festiwal łączy w sobie prezentację muzyczną z piknikiem. Uczestników konkursu ocenia profesjonalne jury złożone z wykształconych muzyków, kapelmistrzów i nauczycieli gry na instrumentach.

Treść strony

Zmiana na stanowisku Prezesa Zarządu Spółki Centrum Medyczne "Remedium"

W środę, 16 lipca 2014 r. doszło do spotkania Burmistrz Głowna Grzegorza Janeczka z byłym już Prezesem Zarządu Centrum Medycznego „Remedium” Piotrem Paczkowskim oraz Panią Dorotą Kozłowską, która z dniem 16 lipca zastąpiła Pana Paczkowskiego na stanowisku Prezesa spółki miejskiej.

Burmistrz Głowna podziękował Panu Piotrowi Paczkowskiemu za trzyletnią współpracę.  Zmiana na stanowisku Prezesa Spółki Centrum Medycznego „Remedium” jest skutkiem decyzji Pana Piotra Paczkowskiego o rezygnacji z pełnionej dotąd funkcji z dniem 15 lipca tego roku.

Rezygnację tę Prezes Piotr Paczkowski przedłożył Radzie Nadzorczej Spółki Centrum Medyczne „Remedium” w dniu 10 lipca 2014 r. Decyzja ta ma definitywnie uciąć spekulacje i podejrzenia deprecjonujące Jego osobę, poddające w wątpliwość Jego uczciwość i troskę o miejską spółkę, jak również położyć kres insynuacjom godzącym w Jego wizerunek i godność osobistą, jakoby w sposób niezgodny z prawem łączył działalność w spółce publicznej ze swą prywatną działalnością gospodarczą.

Rada Nadzorcza Spółki Centrum Medyczne „Remedium” podtrzymała swe stanowisko o braku naruszenia ustawy o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osobę pełniącą funkcję Prezesa Zarządu Remedium Sp. z o.o. Opiera się w nim na opinii prawnej wskazującej na wyłączenie dotyczące osób zgłoszonych na stanowisko przez jednostkę samorządu terytorialnego. Członkowie Rady Nadzorczej zbadali dokumenty księgowe Spółki, otrzymali również wykaz wszystkich kontrahentów spółki z całego okresu jej funkcjonowania oraz zestawienie wszystkich płatności na ich rzecz w okresie pełnienia Przez Pana Piotra Paczkowskiego funkcji Prezesa Zarządu.

Po ich analizie stwierdzono, że nie zachodzą żadne podejrzenia aby jakiekolwiek transakcje finansowe wykonywane w Spółce mogły mieć związek z inną działalnością niż działalność statutowa Spółki, a żadne działania czy decyzje Prezesa skutkujące powstaniem transakcji finansowych nie wskazują, że Prezes wykorzystywał mienie Spółki do prowadzenia dodatkowej działalności gospodarczej.

Rada Nadzorcza spółki nie stwierdziła okoliczności, które mogłyby rodzić podejrzenia o prowadzenie działalności gospodarczej przez Prezesa Zarządu Spółki Piotra Paczkowskiego z wykorzystaniem mienia Spółki Centrum Medyczne „Remedium”.  

Sytuacja ekonomiczna spółki w momencie obejmowania stanowiska przez Piotra Paczkowskiego była bardzo zła, spółka w pierwszym półroczu 2011 roku wygenerowała ponad 200 tysięczną stratę oraz co gorsze nie była przygotowana do kontraktowania usług medycznych na kolejne trzy lata. Działania podjęte przez prezesa Piotra Paczkowskiego, m.in. restrukturyzacja finansów spółki, spowodowały, iż w 2013 roku, pomimo uniemożliwienia od listopada 2013 roku dalszego prowadzenia działalności w Strykowie – co pozbawiło spółkę znacznej części dochodów –  spółka osiągnęła zysk.

***

W celu zapewnienia ciągłości w zakresie bieżącego zarządzania spółką, Rada Nadzorcza zatwierdziła w dniu 10 lipca 2014 r. na stanowisko prezesa spółki wyznaczoną przez Burmistrza Głowna kandydaturę Pani Doroty Kozłowskiej - długoletniej pracownicy zarówno SPZOZ, jak i spółki Remedium. Pani Dorota Kozłowska posiada najszerszą wiedzę na temat spółki i jest osobą najbardziej zorientowaną w sprawach spółki. Rozpoczęła swą pracę na stanowisku Prezesa z dniem 16 lipca 2014 r.

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat_um@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/Skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008
 

 

Godziny otwarcia

 

pon - piąt: 08:00 - 16:00

Godziny pracy kasy Urzędu

pon - piąt: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miasta w Głownie 2017. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 2069

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.
baner toplayer
Kreatywne lato 2017