GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 26 września 2020

Wyszukiwanie

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«wrzesień 2020»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  To impreza z długoletnią już tradycją. W roku 2015 odbędzie się jej dwunasta edycja. Co roku na trasie spływu nurtem rzeki Mrogi rywalizuje kilkudziesięciu śmiałków. Swą wytrzymałość i determinację testują na około 5-kilometrowej trasie spływu z Dmosina do Głowna. Uczestnicy spływu zmuszeni są miejscami do przenoszenia kajaków i pokonywania rozmaitych przeszkód.
 • PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  To prawdziwe święto tańca. Jego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Imprezie patronuje Burmistrz Głowna, a odbywa się ona w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie. Ostatnia edycja przyciągnęła ponad 700 tancerzy z całej Polski.
 • MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  Organizatorem tej imprezy plenerowej jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku gromadzi ona na plenerowej scenie w Głownie blisko 400 muzyków. Festiwal łączy w sobie prezentację muzyczną z piknikiem. Uczestników konkursu ocenia profesjonalne jury złożone z wykształconych muzyków, kapelmistrzów i nauczycieli gry na instrumentach.
 • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.

Treść strony

Sounds Of Silence zwycięzcą konkursu Mroga Muzyczne Kreacje

W czwartek, 10 lipca 2014 r. w siedzibie Akademickiego Ośrodka Inicjatyw Artystycznych w Łodzi odbyły się konkursowe przesłuchania zespołów biorących udział w ogłoszonym przez Gminę Miasta Głowno konkursie "Mroga Muzyczne Kreacje 2014". Przypomnijmy, że nagrodą w nim jest support Koncertu Perfect podczas Święta Miasta w dniu 31 sierpnia 2014 r.

Chęć udziału w konkursie zgłosiło osiem zespołów: z Łodzi, Głowna, Płocka, Strykowa, a nawet dalekiego Trójmiasta. Na podstawie przesłanych próbek ich talentów i repertuaru, do zasadniczych przesłuchań jurorzy zakwalifikowali 5 zespołów:

Maze of Sound z Łodzi
Sound Of Silence z Łodzi
Headboat z Głowna
Klub Zdesprowanych Romantyków z Płocka
Dream Expirence z Łodzi

Każdy z zespołów miał równe szanse i zgodnie z regulaminem konkursu wykonać mógł przed jurorami dwa utwory z repertuaru dowolnego.

Po burzliwych obradach jury w składzie: Aleksandra Henkiel (piosenkarka, dyrygentka, flecistka wokalistka, nauczyciel emisji głosu, absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi), Mateusz Jarzyński (współzałożyciel zespołu Magister Ninja, perkusista i producent muzyczny), Kuba "Dj/Mc Akira" Urbański (wokalista, perkusista, Mc, Dj, Producent, członek legendarnych formacji Sonic Trip/ Sonic Nation/ Burnin Lion, prekursor muzyki drum n bass w Polsce, organizator wielu imprez w regionie łódzkim w klimacie dnb, hip-hop, rock oraz Michał Kmieć (koordynator konkursu Mroga Muzyczne Kreacje 2014, współorganizator łódzkich konkursów łowiących młode talenty (m.in. muzycznych), postanowiło, że to łódzki zespół Sound Of Silence supportować będzie koncert legendarnego zespołu Perfect podczas Święta Miasta 31 sierpnia 2014 roku w Głownie.

Dodatkowo jurorzy wyróżniło dwa zespoły: Headboat z Głowna oraz Klub Zdesperowanych Romantyków z Płocka. Zespoły te rywalizować będą o nagrodę publiczności, którą będzie również występ podczas Święta Miasta w dniu 31.08.201r. (ok. godz. 17.00). Zwycięzcą nagrody publiczności będzie ten zespół, który w głosowaniu za pośrednictwem oficjalnego profilu konkursu na portalu Facebook - www.fb.com/konkursmroga - uzyska największą ilość głosów. Głosowanie to trwać będzie od 21 lipca do 10 sierpnia 2014.

Zwycięzca

Zespół Sounds Of Silence powstał w 2009 roku w Łodzi. Od początku wszystkim muzykom przyświecał jeden cel - tworzenie muzyki, która będzie wypadkową inspiracji wszystkich członków.

Aktualny skład zespołu to:

Damian Oberle– wokal
Dawid Nowacki – gitara
Szymon Wiśniewski – bass
Darek Krukowski – perkusja
Piotr Grzelak – gitara

Muzyka Sounds Of Silence jest postrzegana jako melodyjny i harmonijny rock, niepozbawiony jednak ostrych i dynamicznych brzmień. Jest to zasługa wszystkich członków SOS, dzięki czemu zespół posiada bardzo zróżnicowany repertuar.

Więcej o zespole i jego repertuarze na:

Przypominamy, że w poniedziałek, 14 lipca 2014 r. o godz. 11.00 w siedzibie MOK Głowno przy ul. Kopernika 45 odbędą się przesłuchania konkursowe solistów. Nagrodą jest wspólny występ z Perfectem na scenie podczas Święta Miasta w dniu 31.08.2014 r. Warto spróbować swych sił. Druga taka szansa może się nie powtórzyć. Wystarczy przyjść na poniedziałkowy casting.

 

Fotogaleria - przesłuchania w dniu 10.07.2014 r.

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

Deklaracja dostępności

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miejski w Głownie 2020. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 9301

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.