GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 5 lipca 2020

Wyszukiwanie

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«lipiec 2020»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
 • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.
 • SIERPIEŃ – Święto Miasta
  SIERPIEŃ – Święto Miasta
  Obchody Święta Miasta. Od roku 2012 odbywają się w formule jednodniowej. Impreza ta łączy koncerty gwiazd muzycznych z piknikiem i atrakcjami dla całych rodzin. Impreza ta przyciąga rokrocznie nad głowieńską Mrożyczkę kilka tysięcy osób, wśród nich nie tylko mieszkańców Głowna i najbliższych okolic, ale także mieszkańców dalszych zakątków Regionu Łódzkiego i kraju.
 • SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  W okresie wakacji w Głownie na terenie rekreacyjnym nad głowieńskim zalewem Mrożyczka (przy ul. Zgierskiej i Swoboda) odbywa się wiele plenerowych imprez weekendowych. W roku 2015 będą to tematyczne pikniki rodzinne w ramach Kreatywnego Lata Rodzinnego w Głownie.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  zimowy piknik w atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia z Mikołajem, Królową Śniegu, Elfami, a w roku 2013 - także z żywymi reniferami. Słowem - super rodzinna zabawa mimo chłodu!

Treść strony

II Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt - Królowa Strzelców zdobyła 11 bramek

W niedzielę, 29 czerwca 2014 roku na boisku Orlik przy Szkole Podstawowej nr 3 w Głownie rozegrano II Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt.

Imprezę zorganizawała Młodzieżowa Rada Miejska w Głownie z Przewodniczącym Michałem Wójcikiem, który jest jednocześnie kierownikiem głowieńskich drużyn. Rywalizacji na boisku przyglądali się przedstawiciele władz Głowna: Przewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Szkup, Wiceprzewodnicząca Rady Magdalena Szajder oraz Radny Rady Miejskiej Przemysław Milczarek. Do turniej zgłosiło się pięć drużyn z trzech miejscowości: Głowna, Dmosina (po dwie drużyny) oraz Strykowa. Pierwsze dwa mecze to spotkania derbowe. W pierwszym pojedynku doskonale poradziły sobie zawodniczki Dmosina II pokonując swoje młodsze koleżanki 5:0. Drugie spotkanie rozerały z zawodniczkami z Głowna i po bardzo wyrównanej walce zremisowały 2:2. Kolejny mecz rozegrały zawodniczki Strykowa z Dmosinem I. W tym spotkaniu rewelacyjnie zagrały strykowianki pokonując dmosinianki aż 10:0. Walka Głowna I z Dmosinem II była bardzo emocjonujuąca. Pierwsza połowa zakonczyła się zwycięstwem podopiecznych Damiana Mospinka, które prowadziły 1:0. W dwóch ostatnich minutach meczu Natalia Klimczak doskonale wykorzystała okazję "sam na sam" z bramkarzem strzelając wyrównującego gola. Piąte spotkanie rozegrały zawodniczki drugiej drużyny Głowna ze Strykowem. W tym spotkaniu doskonale poradziły sobie podopieczne Mateusza Kwiatkowskiego, które wygrały 7:0. Po bardzo zaciętej walce w meczu Głowna II z Dmosinem II zwycięsko z boiska zeszły zawodniczki Bartosza Koszelskiego pokonując głowinianki 2:0. Mecz Dmosin I z pierwszą drużyną Głowna pokazał walecznośc młodych zawodniczek z powiatu brzezińskiego, które po ciężkim pojedynku z podopiecznymi Mospinka - pomimo, iż przegranym - strzeliły honorową bramkę. Jej autorką była Sylwia Michalska.

Po kilku rozegranych spotkaniach przyszedł czas na pojedynek, na który czekalo wielu kibiców. Na murawę wyszły zawodniczki Głowno I oraz Strykowa. Po wyrównanej I połowie zakończonej bezbramkowym remisem, w drugiej połowie głowinianki strzeliły strykowiankom dwa gole. Przedostatni pojedynek rozegrała drużyna Nikodema Andrzejewskiego z Dmosinem I. W tym spotkaniu zawodniczki z Głowna pokonały swoje przeciwniczki 12:0. Aż 11 goli w tym meczu zdobyła Dominika Gaczewska. Ostatni pojedynek miał wyłonić zwycięzcę turnieju. Drużyna Strykowa oraz Dmosina II wyszły na boisko bardzo skoncentrowane. W pierwszej połowie dominowały zawodniczki Dmosina czego odzwierciedleniem był wynik 1:0. W końcówce II połowy zawodniczkom ze Strykowa udało się zdobyć wyrównującą bramkę, której autorką była Wiktoria Siuda.

Nagrody Przewodniczącego Młodzieżowej Rady Miejskiej w Głownie dla Najlepszej Zawodniczki Turnieju przyznano Weronice Piestrzeniewicz ze Strykowa, tytuł Najlepszej Bramkarki otrzymała Aleksandrze Garnys z Dmosina II, zaś Królową Strzelców z 11 bramkami na koncie została Dominika Gaczewska, dla której nagrodę ufundowała Radna Młodzieżowej Rady Miejskiej w Głownie, Weronika Lewandowska.

Każda zawodniczka oraz trenerzy otrzymali pamiątkowe medale. Mecze sędziowali: Zbigniew Rojek, Patryk Ignatowski oraz Kamil Szubert. Turniej mógł się odbyć dzięki finansowemu zaangażowaniu Gminy Miasta Głowno oraz sponsorom: Radnym MRM w Głownie oraz Cukierni "Marcel" Pana Marcela Karczewskiego.

Tabela końcowa:

Drużyna         M   PKT    BR

1.Dmosin II    4     8      9:2

2.Głowno I     4     8     10:4

3.Stryków      4     6     18:3

4.Głowno II    4     4     14:11

5.Dmosin I     4     0      1:32

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

Deklaracja dostępności

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miejski w Głownie 2020. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 8881

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.
baner toplayer
Komunikat Burmistrza Głowna