GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 20 lutego 2018

Wyszukiwanie

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«luty 2018»
P W Ś C P S N
dzień: 1 dzień: 2 3 4
dzień: 5 dzień: 6 dzień: 7 dzień: 8 dzień: 9 10 dzień: 11
12 13 14 15 16 17 18
19 dzień: 20 21 22 23 24 25
26 27 28
 • SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  W okresie wakacji w Głownie na terenie rekreacyjnym nad głowieńskim zalewem Mrożyczka (przy ul. Zgierskiej i Swoboda) odbywa się wiele plenerowych imprez weekendowych. W roku 2015 będą to tematyczne pikniki rodzinne w ramach Kreatywnego Lata Rodzinnego w Głownie.
 • GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  zimowy piknik w atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia z Mikołajem, Królową Śniegu, Elfami, a w roku 2013 - także z żywymi reniferami. Słowem - super rodzinna zabawa mimo chłodu!
 • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.
 • SIERPIEŃ – Święto Miasta
  SIERPIEŃ – Święto Miasta
  Obchody Święta Miasta. Od roku 2012 odbywają się w formule jednodniowej. Impreza ta łączy koncerty gwiazd muzycznych z piknikiem i atrakcjami dla całych rodzin. Impreza ta przyciąga rokrocznie nad głowieńską Mrożyczkę kilka tysięcy osób, wśród nich nie tylko mieszkańców Głowna i najbliższych okolic, ale także mieszkańców dalszych zakątków Regionu Łódzkiego i kraju.
 • PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  To prawdziwe święto tańca. Jego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Imprezie patronuje Burmistrz Głowna, a odbywa się ona w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie. Ostatnia edycja przyciągnęła ponad 700 tancerzy z całej Polski.

Treść strony

Złoty medal siatkarek Gimnazjum Miejskiego w finale wojewódzkim "Orlikowej Ligi Mistrzyń"

W sobotę  dn.14.06.14 r w Wieruszowie odbył się finał wojewódzki ,,Orlikowej Ligi Mistrzyń" - już po raz trzeci - z udziałem siatkarek Gimnazjum Miejskiego w Głownie.

W poprzednich dwóch edycjach nasze zawodniczki zajęły drugie miejsce. Tym razem sięgnęły po złoto. W pófinale zawodów nasze zawodniczki spotkały sie z drużyną  gimnazjum z Żychlina. Nasze dziewczęta już od początku seta przejęły inicjatywę, której ani przez chwilę nie oddały swoim rywalkom z Żychlina, co pozwoliło im zwyciężyć w I secie 25-15. Drugi set był odzwierciedleniem zmagań z pierwszej partii meczu.Efektowne ataki Otylki Strajch (atakująca) i Dominiki Hemki były nie do przyjęcia przez  zawodniczki z Żychlina. Bardzo ładne spotkanie rozegrała nasza niezawodna rozgrywająca Ola Koprowska, która idealnie rozgrywała piłki pod siatką. Na wyróżnienie zasługuje również debiutująca w rozgrywkach wojewódzkich najmłodsza zawodniczka Zuzia Janicka, która punktowała dla swojej drużyny. Zawodniczka ta rozegrała do tej pory w tym zestawieniu zespołu drugie spotkanie, co udawadnia jaki drzemie  w tej zawodniczce potencjał siatkarski. Głownianki ograły swoje rywalki 25 -14 i  awansowały do finału turnieju. Drugi półfinał, w którym zmierzyły się: Gimnazjum 44 Łódź  oraz Gimnazjum Koluszki wygrały - i to też niespodzianka - siatkarki z Koluszek pokonując  faworyzowaną łódzką szkołę 2-0.

I to reprezentantki Koluszek spotkały się pod finałową siatką z głownainkami. Obydwa zespoły wyszły na boisko w pełni skoncentrowane z nastawieniem na zwycięstwo i nikt nie zamierzał odpuścić. Głownianki na początku seta znacznie prowadziły 8-4, ale po chwili nastąpiło rozluźnienie, co przełożyło się na błędy naszych przyjmujących i zawodniczki z Koluszek doprowadziły do remisu. Nasze siatkarki odpowiedziały na to dużym stresem i pozwoliły zdobyć swoim przeciwniczkom znaczną przewagę, której nie dało się dogonić w I secie mimo kilku efektywnych prób naszych przyjmujących i atakującej naszej drużyny. Set niestety zakończył się porażką głownianek 17-25. Nasze siatkarki nie zraziły się jednak tym faktem i do drugiego seta przystąpiły nieco odważniej. Początkowo pewnie grające zawodniczki z Koluszek zyskały przewagę kilku punktów. Po przerwie na żądanie trenera gra się odmieniła zawodniczki z Głowna, zaczęły łapać odpowiedni rytm gry i szybko zaczęły odrabiać straty co skończyło się wygraną siatkarek z Głowna 25-22. Przy remisie zdecydować musiał trzeci set (gra do 15 pkt.)

Trzy pierwsze punkty zdobyły rywalki głownianek. Po przerwie gra się uspokoiła i nasze reprezentantki doprowadziły do remisu. Niestety kolejne akcje okazały się za trudne dla naszych siatkarek i rywalki znowu wyszły na prowadzenie 8-4 utrzymując przewagę, aż do wyniku 13-11. Po kilku udanych atakach Dominiki Hemki głownianki wyrównały 14-14 i rozpoczęła się gra nerwów, z której zwycięsko wyszły gimnazjalistki z Głowna wygrywając seta 17-15 i całe spotkanie 2-1. Tym sposobem zostały Mistrzyniami Województwa "Orlikowej Ligi Mistrzyń".

GIMNAZJUM MIEJSKIE W GŁOWNIE REPREZENTOWAŁY:

Dominika Hemka, Aleksandra Koprowska, Katarzyna Pabjan, Natalia Lipiec, Karolina Miśkiewicz, Nikola Gorąca, Otylia Strajch, Weronika Wilk, Aleksandra Kuczkowska, Adrianna Rożniata, Alicja Nita, Zuzanna Janicka

Trener -Sylewster Jasinski

Dyrektor szkoły -Edyta Strumian

WYNIKI MECZÓW

 PIERWSZY   PÓŁFINAŁ

Gimnazjum Miejskie Głowno - Gimnazjum Żychlin -    2-0

DRUGI  PÓŁFINAŁ

GIMNAZJUM NR 44 ŁÓDŹ - GIMNAZJUM KOLUSZKI  0-2

 

MECZ FINAŁOWY

GIMNAZJUM MIEJSKIE GŁOWNO - GIMNAZJUM KOLUSZKI    2-1

 

 

 

 

 

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat_um@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008
 

 

Godziny otwarcia

 

pon - piąt: 08:00 - 16:00

Godziny pracy kasy Urzędu

pon - piąt: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miasta w Głownie 2018. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 3293

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.