GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 22 września 2020

Wyszukiwanie

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«wrzesień 2020»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
 • SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  To impreza z długoletnią już tradycją. W roku 2015 odbędzie się jej dwunasta edycja. Co roku na trasie spływu nurtem rzeki Mrogi rywalizuje kilkudziesięciu śmiałków. Swą wytrzymałość i determinację testują na około 5-kilometrowej trasie spływu z Dmosina do Głowna. Uczestnicy spływu zmuszeni są miejscami do przenoszenia kajaków i pokonywania rozmaitych przeszkód.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku gromadzi blisko 400 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  To prawdziwe święto tańca. Jego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Imprezie patronuje Burmistrz Głowna, a odbywa się ona w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie. Ostatnia edycja przyciągnęła ponad 700 tancerzy z całej Polski.

Treść strony

Weronika Kaźmierczak Mistrzynią Polski, Ola Goszczyńska z brązowym medalem

Weronika Kaźmierczak, uczennica Szkoły Podstawowej nr 3 w Głownie została Mistrzynią Polski w skoku wzwyż podczas Finałów Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych, które odbyły się w dniach 21-22 czerwca na łódzkim AZS-ie. Szkolna koleżanka Weroniki, Aleksandra Goszczyńska w tych samych mistrzostwach wywalczyła brązowy medal w rzucie piłeczką palantową.

To piękne chwile dla głowieńskiej lekkoatletyki, która zaczyna być w naszym mieście coraz bardziej popularna.

Dwunastoletnia Mistrzyni, która skok wzwyż trenuje od niedawna w sobotnich eliminacjach skoczyła 125 cm i już tym skokiem zapewniła sobie miejsce w 12 - osobowym ścisłym finale. W niedzielne południe pokazała swoje możliwości.

Choć pogoda nie rozpieszczała, a konkurentki były nawet o głowę wyższe Weronika zaliczała kolejne wysokosci: 125 cm, 130 cm, 135 cm. Problemy zaczęły się przy wysokości 140 cm. Po pierwszych nieudanych dwóch próbach nasza zawodniczka wykorzystała znakomicie trzecią próbę i pozostała w grze. Na rozbiegu zostało wówczas już tylko 5 zawodniczek.

Pomimo dużego wiatru głownianka skoczyła 143 cm i było już pewne, że stanie na podium. W konkursie zostały bowiem tylko 3 zawodniczki. W kolejnym skoku w drugiej próbie Weronika pobiła własny rekord życiowy o 1 cm i z wynikiem 146cm zajmowała 2 miejsce. Nadszedł czas na wysokość 149 cm. W konkursie pozostały już tylko dwie zawodniczki Michalak Sandra z Wrześni oraz głownianka Weronika Kaźmierczak.

Nasza Mistrzyni zaliczyła tę wysokość po raz drugi bijąc rekord życiowy. Jej przeciwniczka pokonała poprzeczkę dopiero w drugiej próbie i spadła na 2 miejsce. Przy wysokości 152 cm obie dziewczyny zaliczyły zrzutki i okazało sie jasne, że głownianka została Mistrzynią Polski.

Znakomicie wypadła także Aleksandra Goszczyńska, która rzutem piłeczką palantową na odległość 56,5 metra zdobyła brązowy medal.

Główną nagrodą dla Weronika oprócz mistrzowskiego tytułu będzie wyjazd z innymi złotymi medalistami do Paryża, a także prawo startu w Mistrzostwach Europy. Wraz z Olą pojedzie ona także na tygodniowy obóz treningowy do Spały, gdzie obie trenowac będą pod okiem najlepszych trenerów w Polsce.

Bardzo cieszy tak ogromny sukces naszych zawodniczek, olbrzymie podziękowania należy złożyć na ręce trenerów: Mieczysława Szymajdy oraz Jarosława Chałubca. Wielkie słowa uznania i podziękowania należą się również rodzicom, dzięki zaangażowaniu których dziewczęta mogły rozwijać swoje pasje i umiejętności. Gratulujemy.

 

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

Deklaracja dostępności

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miejski w Głownie 2020. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 9765

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.