GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 18 kwietnia 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja
 • Samorząd | 
 • 2014 | 
 • Informacja dla Mieszkańców Miasta Głowna | 

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«kwiecień 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
 • SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  W okresie wakacji w Głownie na terenie rekreacyjnym nad głowieńskim zalewem Mrożyczka (przy ul. Zgierskiej i Swoboda) odbywa się wiele plenerowych imprez weekendowych. W roku 2015 będą to tematyczne pikniki rodzinne w ramach Kreatywnego Lata Rodzinnego w Głownie.
 • MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku gromadzi blisko 400 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat.
 • SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  To impreza z długoletnią już tradycją. W roku 2015 odbędzie się jej dwunasta edycja. Co roku na trasie spływu nurtem rzeki Mrogi rywalizuje kilkudziesięciu śmiałków. Swą wytrzymałość i determinację testują na około 5-kilometrowej trasie spływu z Dmosina do Głowna. Uczestnicy spływu zmuszeni są miejscami do przenoszenia kajaków i pokonywania rozmaitych przeszkód.
 • CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  W sąsiedztwie plaży i kąpieliska na zalewie Mrożyczka w Głownie funkcjonują boiska do piłki plażowej, z których chętnie korzystają miłośnicy tej dyscypliny sportowej. W roku 2012 Głowno włączone zostało do Projektu Plażówka. Od tej chwili kolejne edycje turnieju odbywają się również w ramach Projektu Plażówka.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.

Treść strony

Informacja dla Mieszkańców Miasta Głowna

 
Szanowni Mieszkańcy Głowna
 
Urząd Miejski w Głownie realizując obowiązki wynikające z przestrzegania art. 5 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (tj. Dz. U. z 2012 r. poz. 391 ze zm.), który wskazuje, że do obowiązków właścicieli nieruchomości należy przyłączenie nieruchomości do istniejącej sieci kanalizacyjnej. Jednocześnie przypomina o przeprowadzanych kontrolach w sprawie przyłączania nieruchomości do wybudowanej w niżej wymienionych ulicach sieci kanalizacji sanitarnej.
W pierwszej kolejności kontrole obejmują nieruchomości położone przy ulicach: Targowej, Wyszyńskiego, Tuwima, Obrońców Westerplatte, Spacerowej, Zacisze, Mickiewicza, Polnej, Broniewskiego, Św. Barbary, Ułańskiej, Wyzwolenia, Hubala, 11-go Listopada, 18-go Stycznia, Kasprzaka, Dolnej, Sowińskiego, Konarskiego, Spółdzielczej, Wiejskiej, Granicznej.
W przypadku stwierdzenia niewykonania obowiązku przyłączenia nieruchomości do sieci kanalizacji sanitarnej zostanie wydana decyzja nakazująca taki obowiązek, a wykonanie tej decyzji podlega egzekucji w trybie przepisów ustawy z dnia 17 czerwca 1966 r. o postępowaniu egzekucyjnym w administracji (tj. Dz. U. z 2012 r. poz. 1015).
Jednocześnie informujemy, że w trakcie kontroli właściciele nieruchomości nie podłączonej do istniejącej w pasie ulicy sieci kanalizacji sanitarnej winni okazać: zawartą umowę z firmą posiadającą niezbędne zezwolenia na odbiór ścieków socjalno – bytowych, rachunki/faktury za odbiór ścieków za okres trzech lat.
 
Urząd Miejski w Głownie przypomina, że Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Głownie, ul. A. Struga 3 proponuje właścicielom nieruchomości bardzo korzystną, promocyjną formę przyłączenia ich nieruchomości do sieci kanalizacji sanitarnej – o czym zostaliście Państwo poinformowani przez MZWiK Sp. z o. o. pismami dostarczonymi w pierwszej połowie marca 2014 r.
W ramach promocji MZWiK Sp. z o.o. w Głownie zwalnia Inwestora z opłat za wydanie warunków technicznych na zaprojektowanie przyłącza, bezpłatnie opracowuje i uzgadnia projekt przyłącza. Inwestor oszczędza łącznie kwotę około 500 zł.
Przy budowaniu przyłącza kanalizacji sanitarnej przez MZWiK Sp. z o.o. w Głownie koszty robocizny mogą zostać rozłożone na uzgodnione raty. Szczegółową informację można uzyskać pod nr tel. 42 719 16 39 lub w siedzibie spółki.
Oferta promocyjna cenowo uwarunkowana jest zawarciem umowy na odprowadzenie ścieków w terminie do 31 grudnia 2014 r.
Jednocześnie przypominamy, że przy budowie sieci kanalizacji sanitarnych miasto Głowno korzystało z unijnych środków finansowych. Podstawowym warunkiem dofinansowania inwestycji było osiągnięcie efektu ekologicznego, tj. przyłączenie nieruchomości do nowo wybudowanych sieci kanalizacyjnych. Gmina Miasta Głowno realizuje inwestycje w pasach dróg miejskich, ale niestety nie buduje przyłączy kanalizacji sanitarnych na działkach będących prywatną własnością, obowiązek ten spoczywa na właścicielach poszczególnych posesji. Brak osiągnięcia efektów ekologicznych może zaś w przyszłości skutkować karami finansowymi i koniecznością zwrotu wielomilionowych dotacji.
 
 
 
 

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.
baner toplayer
Zmiana organizacji pracy