GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 22 października 2017

Wyszukiwanie

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«październik 2017»
P W Ś C P S N
dzień: 1
2 3 4 5 6 7 dzień: 8
9 dzień: 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  W okresie wakacji w Głownie na terenie rekreacyjnym nad głowieńskim zalewem Mrożyczka (przy ul. Zgierskiej i Swoboda) odbywa się wiele plenerowych imprez weekendowych. W roku 2015 będą to tematyczne pikniki rodzinne w ramach Kreatywnego Lata Rodzinnego w Głownie.
 • GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  zimowy piknik w atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia z Mikołajem, Królową Śniegu, Elfami, a w roku 2013 - także z żywymi reniferami. Słowem - super rodzinna zabawa mimo chłodu!
 • PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  To prawdziwe święto tańca. Jego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Imprezie patronuje Burmistrz Głowna, a odbywa się ona w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie. Ostatnia edycja przyciągnęła ponad 700 tancerzy z całej Polski.
 • CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  W sąsiedztwie plaży i kąpieliska na zalewie Mrożyczka w Głownie funkcjonują boiska do piłki plażowej, z których chętnie korzystają miłośnicy tej dyscypliny sportowej. W roku 2012 Głowno włączone zostało do Projektu Plażówka. Od tej chwili kolejne edycje turnieju odbywają się również w ramach Projektu Plażówka.

Treść strony

Siatkarki Gimnazjum Miejskiego w finale ogólnopolskim

W dniu 13.06.14 w Burzeninie odbył się Finał Wojewodzki "Gimnazjady 2014" w Siatkówkę Plażową  dziewcząt z udziałem mistrzyń i wiceminstrzyń  szesciu rejonów, wśród nich również siatkarek Gimnazjum Miejskiego w Głownie.

W rozgrywkach finałowych wzięło udział 11 zespołów, a turniej rozegrany został  systemem "brazylijskim" co oznacza, że po dwóch porażkach zespół żegnał się z zawodami.

Siatkarki Gimnazjum Miejskiego pierwsze spotkanie rozegrały z drużyną z Kutna pokonując rywalki 21-15. Kolejnym rywalem głownianek był zespół z Wielunia. Ten mecz był bardzo wyrównany do stanu 10-10. Od tego momentu głownianki uzyskały przewagę osiagając wynik 20-15. Niestety , gdy już wydawało się, że zwycięstwo głownainek to tylko formalność, po serii błędów naszych zawodniczek stan meczu wyniósł 20-20. Grę nerwów lepiej zniosły nasze zawodniczki. Przyszedł czas na ćwierćfinał, w którym przeciwniczkami glownianek były zawodniczki z Bełchatowa. Po bardzo wyrównanej walce, w której nasze zawodniczki w wykazały się dużymi umiejętnościami w obronie i ataku mecz zakończył się wygraną głownianek 21-18. Juz w tym momencie nasze zawodniczki znalazły się w połfinale rozgrywek. Podbudowane trzema zwycięstwami głownainki postanowiły powalczyć o finał. Tym razem ich rywalkami były zawodniczki Gimnazjum nr 16 Łódz (jedne z faworytek turnieju).

Od półfinałów mecze rozgrywane były  do dwóch  wygranych setów. Gimnazjalistki z  Głowna wyszły na boisko bardzo zdeterminowane i nastawione na zwyciestwo i ta postawa znalazła odbicie w ich grze. Po bardzo efektywnych akcjach w ataku Dominiki Hemki i bardzo dobrej grze w obronie Oli Koprowskiej głownianki wygrały pierwszego seta 15-11. W drugim secie półfinału na początku przewagę uzyskały rywalki 0-4, ale głownainki opanowały nerwy i  od tego momentu znów przejęły inicjatywę na boisku wygrywając ostatecznie drugiego seta 15 -12 i cały mecz wynikiem 2-0.

Tym sposobem gimnazjalistki z Głowna wywalczyły miejsce w  wielkim finale województwa. Mecz finałowy nasze siatkarki rozegrały z drużyną ABIS Łódz, która w drodze do finału również nie przegrała żadnego spotkania. Nasze zawodniczki nie wystraszyły się doświadczonych rywalek i zaczęły mecz bardzo efektownie prowadząc po kilku udanych akcjach 8-4, po czym set zaczął się układać korzystnie dla naszej drużyny. Głownianki nie oddały już zwycięstwa do końca seta wygrywając 15-11. W drugim secie nieco rozluźnione siatkarki z Głowna  zaczęły popełniać błędy i w efekcie przegrywały już 0-3. W porę jednak uspokoiły emocje i złapały dobry rytm gry. Zdobywały punkty, które doprowadziły je do zwycięstwa. Wygrały seta 15-10 i cały mecz 2-0, a tym samym i  Mistrzostwa Województwa uzyskując awans do zawodow randi ogólnopolskiej. To bez wątpienia ogromny sukces i powód do dumy. Gratulujemy.

Gimnazjum Miejskie wystapiło w składzie :

DOMINIKA HEMKA

ALEKSANDRA KOPROWSKA

TRENER- SYLWESTER JASIŃSKI

DYREKTOR SZKOŁY -EDYTA STRUMIAN

TABELA KOŃCOWA:

1.GIMNAZJUM MIEJSKIE im. JANA PAWŁA II W GŁOWNIE - AWANS DO FINAŁU OGÓLNOPOLSKIEGO

2.ABIS ŁÓDŹ

3.GIMNAZJUM nr16 ŁÓDŹ

4.GIMNAZJUM nr4 BEŁCHATÓW

5-6.GIMNAZJUM KUTNO

      GIMNAZJUM WIELUŃ

7-8.GIMNAZJUM ŁASK

      GIMNAZJUM ŻYCHLIN

9-11.GIMNAZJUM ROZPSZA

       GIMNAQZJUM LUBOWNIA

Mistrzostwa Ogólnopolskie odbędą się w dniach 19-20.06.14  na boiskach przy SP 205 w Łodzi ul. Dąbrówki 1.

 

 

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat_um@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/Skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008
 

 

Godziny otwarcia

 

pon - piąt: 08:00 - 16:00

Godziny pracy kasy Urzędu

pon - piąt: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miasta w Głownie 2017. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 2326

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.