GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 25 lipca 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja
 • 2014 | 
 • Ponad 380 osób biegało z nami rodzinnie! | 

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«lipiec 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
 • GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  zimowy piknik w atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia z Mikołajem, Królową Śniegu, Elfami, a w roku 2013 - także z żywymi reniferami. Słowem - super rodzinna zabawa mimo chłodu!
 • MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku gromadzi blisko 400 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat.
 • CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  W sąsiedztwie plaży i kąpieliska na zalewie Mrożyczka w Głownie funkcjonują boiska do piłki plażowej, z których chętnie korzystają miłośnicy tej dyscypliny sportowej. W roku 2012 Głowno włączone zostało do Projektu Plażówka. Od tej chwili kolejne edycje turnieju odbywają się również w ramach Projektu Plażówka.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.

Treść strony

Ponad 380 osób biegało z nami rodzinnie!

III Ogólnopolski Rodzinny Piknik Biegowy Głowno 2014 przyciągnął 1 czerwca 2014 r. nad głowieńską Mrożyczkę całe rodziny. Z grupy zarejestrowanych ponad 460 zawodników na starcie rodzinnych biegów w Głownie stawiło się 380 biegaczy w różnym wieku. Najmłodszy zawodnik miał niespełna 2 latka, a najstarszy - 60 lat.

Już po raz trzeci gościliśmy nad głowieńską Mrożyczką miłośników biegania w różnym wieku i dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie i bawili się z nami rodzinnie.

Przypomnijmy, że nasze wydarzenie zrodziło się na kanwie zorganizowanego bardzo spontanicznie w roku 2012 w ramach ogólnopolskiej akcji Polska Biega, I Majowego Rodzinnego Pikniku Biegowego. Jego inicjatorem był wówczas działający w Głownie nieformalnie Klub Biegacza. Wydarzenie to odbyło się wówczas przy współpracy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Młodzieżowej Rady Miejskiej, kilku radnych Rady Miejskiej oraz Urzędu Miejskiego i Miejskiego Ośrodka Kultury w Głownie. Piknik przyciągnął wówczas na teren rekreacyjny nad głowieńskim zalewem całe rodziny – łącznie kilkaset osób. Wystartowało wówczas ponad 200 zawodników w wieku od 2 do 54 lat.

W roku 2013 rozbudowaliśmy naszą imprezę o rekreację w ramach Nordic Walking, a samo wydarzenie sportowe połączyliśmy z rodzinnym piknikiem będącym Świętem Rodziny. To było prawdziwe rodzinne bieganie. Na starcie stawiło się blisko 350 zawodników m.in. z Łowicza, Warszawy, Łodzi, Dmosina, Piaseczna, Szczercowa, Piastowa, Aleksandrowa Łódzkiego, Zdun, Bobrownik, a nawet dalekich Katowic.

Rodzinne bieganie w Głownie nie jest tylko sportową rywalizacją, ale przede wszystkim doskonałym sposobem na rodzinne, aktywne spędzanie wolnego czasu, na rodzinną, wielopokoleniową rekreację. To sposób na wzmacnianie więzi rodzinnych i propagowanie zdrowego stylu życia wolnego od nałogów. Podczas naszego tegorocznego pikniku nie zabrakło również konkursów z nagrodami i zabaw z animatorami. Te zakończyły się ok. 15.30, bo chętnych do wspólnej zabawy nie brakowało.

A oto wyniki biegowej rywalizacji:

PRZEDSZKOLAKI (dystans 250 m tj. pętla dookoła Placu Zabaw).

Starty odbyły się w trzech grupach wiekowych (z podziałem na dziewczęta i chłopców):

- dzieci do lat 3 (rocznik 2011 i młodsze)
- dzieci 4-5 lat (rocznik 2010 - 2009)
- dzieci 6-7 lat (rocznik 2008 - 2007)

W kategorii do lat 3 wśród chłopców:

I miejsce zajął Karol Olejniczak z Domaniewic

II miejsce - Antoni Ziarnik z Głowna

III miejsce - Jan Błaszczyk z Łodzi

w kategorii do lat 3 wśród dziewczynek:

I miejsce zajęła Basia Bartczak z Łodzi

II miejsce - Kornelia Gładys z Głowna

III miejsce - Alicja Kołodziejczyk z Głowna

w kategorii 4-5 lat wśród chłopców:

I miejsce zajął Borys Klinger z Borowej

II miejsce - Jan Wieczorek z Łodzi

III miejsce Kasjan Broszko z Głowna

w kategorii 4-5 lat wśród dziewczynek:

I miejsce zajęła Wiktoria Pawlina z Grodziska

II miejsce - Lena Melnyk z Głowna

III miejsce - Wiktoria Mikołajczak z Głowna.

w kategorii 6-7 lat wśród chłopców:

I miejsce zajął Krystian Warda z Głowna

II miejsce - Antoni Abramowicz z Głowna

III miejsce - Bartłomiej Kret z Głowna.

w kategorii 6-7 lat wśród dziewczynek:

I miejsce zajęła Wiktoria Więcławska z Głowna

II miejsce Patrycja Tkacz ze Skaratek

III miejsce Agata Sędzikowska z Konarzewa

 

SZKOŁY PODSTAWOWE
- uczniowie klas I-III (z podziałem na chłopców i dziewczęta) zmierzyli się na dystansie 500 m – mała pętla wokół Placu Zabaw, 2 okrążenia)
- uczniowie klas IV – VI (z podziałem na chłopców i dziewczęta) zmierzyli się na dystansie 1000 m – średnia pętla wokół Placu Zabaw i zielonego trójkąta przy ul. Zgierskiej, 1 okrążenie)

w kategorii klas I-III wśród chłopców:

I miejsce zajął Igor Radzikowski z Głowna

II miejsce - Bartek Matyjasik z Głowna

III miejsce - Adam Kądzielawski z Głowna

w kategorii klas I-III wśród dziewczynek:

I miejsce zajęła Zosia Oskroba z Głowna

II miejsce - Amelka Michalak z Głowna

III miejsce - Maja Kaczmarek z Głowna

w kategorii klas IV-VI wśród chłopców:

I miejsce zajął Kacper Pieniążek z Ostrołęki

II miejsce - Tobiasz Broszko z Głowna

III miejsce - Marcin Kowalczyk z Głowna

w kategorii klas IV-VI wśród dziewcząt:

I miejsce - Weronika Kaźmierczak z Głowna

II miejsce - Wiktoria Zatorska z Głowna

III - miejsce - Natalia Krystjanik z Rudniczka

GIMNAZJUM

(start z podziałem na chłopców i dziewczęta na dystansie 2500 m – duża pętla wokół zalewu Mrożyczka, 1 okrążenie)

Chłopcy:

I miejsce Daniel Kołodziejski z Ziewanic

II miejsce Przemysław Kosmowski z Głowna

III miejsce Kacper Sar z Łodzi

Dziewczęta:

I miejsce Daria Owczarek z Głowna

II miejsce Agata Czuba z Głowna

III miejsce Weronika Lewandowska z Głowna

KATEGORIA OPEN

Na starcie biegu głównego w kat. Open stanęło blisko 50 z zarejestrowanych 60 zawodników. Mieli do pokonania dystans  5000 m tj. dwa okrążenia trasy wyznaczonej wzdłuż chodników przy ul. Zgierskiej, Strażackiej, Młynarskiej i wokół zalewu Mrożyczka. Najszybszy biegacz pokonał tę trasę w czasie 18,30.

Mężczyźni:

I miejsce Bartłomiej Gasparski z Warszawy

II miejsce Łukasz Zagawa z Łowicza

III miejsce Michał Adamkiewicz z Łodzi

Kobiety:

I miejsce Agnieszka Olejniczak z Domaniewic

II miejsce Karolina Karasek z Rogóźna

III miejsce Alicja Zdrojewska z Gdańska

Organizatorami tegorocznego pikniku były: Gmina Miasta Głowno oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Imprezie patronowała Para Prezydencka – Anna i Bronisław Komorowscy, albowiem nasza inicjatywa została włączona do obchodów Międzynarodowego Dnia Rodzin 2014 w Polsce. Już po raz kolejny nasz piknik odbywał się w ramach akcji POLSKA BIEGA.
Patronatem medialnym nasz piknik objęły: TVP Łódź, Radio Łódź, Radio Victoria, Wieści z Głowna i Strykowa oraz portal Lowiczanin.info, a także Internetowe Centrum Głowna eglowno.pl., jak również portale: Kobietki biegają oraz Sportowa Rodzina.

Naszymi tegorocznymi Partnerami byli:

- Tłocznia Soków z owoców i warzyw „Wiatrowy Sad” z Kałęczewa, która przekazała dla naszych zawodników 440 butelek soków oraz 30 litrów soków w kartonach.

- FUNDACJA DLA DZIECI Z CHOROBAMI NOWOTWOROWYMI ”KRWINKA”, która ufundowała nagrody w postaci maskotek i toreb dla zwycięzców wszystkich kategorii wiekowych oraz antystresów w kształcie serduszka, które przedstawicielki "Krwinki" rozdawały wraz z  ulotkami uczestnikom pikniku.

- Firma BLUE Pani Moniki Szcześniak, która ufundowała atrakcję w postaci dmuchanej zjeżdżalni, z której nieodpłatnie dzieci mogły korzystać do woli.

- Remedium Sp. z o.o w Głownie, która - wzorem minionego roku - zapewniła opiekę medyczną, prowadziła pomiary ciśnienia, jak również nagradzała cukierkami wszystkich zawodników, którzy przekroczyli linię mety.

Piknik nie mógłby się odbyć bez zaangażowania w jego organizację wielu osób, które czuwały nad jego logistycznym zabezpieczeniem. O wyznaczenie tras biegowych i ich zabezpieczenie - łącznie z zabezpieczeniem mety zadbali Sylwester Jasiński wraz z grupą swych podopiecznych - uczennic/biegaczek z Gimnazjum Miejskiego im. Jana Pawła II w Głownie. W wyznaczaniu tras biegowych pomagał Przemysław Kobacki, który przed każdym biegiem prowadził również rozgrzewkę. Posiłek regeneracyjny dla zawodników przygotowało Miejskie Przedszkole nr 2. Był to wyśmienity żurek. O obsługę biura zawodów zadbali pracownicy Urzędu Miejskiego w Głownie oraz Radna Rady Miejskiej Pani Beata Pilarska. Imprezę poprowadził - tradycyjnie już - Radny Rady Miejskiej Przemysław Milczarek. Pilotem zawodników na trasie był - również już po raz kolejny - Michał Milczarek O oprawę muzyczną wydarzenia zadbał Hubert Ziarnik z Miejskiego Ośrodka Kultury. Pomoc przy organizacji wydarzenia zapewnili również Radni Młodzieżowej Rady Miejskiej. Notowaniem najlepszych zawodników na mecie zajmował się Pan Wojtek Lisiewski.

Wszystkim, którzy dołożyli swych starań by emocje związane z rodzinnym bieganiem w Głownie na długo pozytywnie zapadły w pamięć i by osobom, które ich doświadczyły chciało się ponownie do nas wrócić i w imprezie tej uczestniczyć, SERDECZNIE DZIĘKUJEMY.

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.