GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 24 maja 2019

Wyszukiwanie

Menu główne

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«maj 2019»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 dzień: 12
13 14 dzień: 15 16 dzień: 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 dzień: 30 31
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  W okresie wakacji w Głownie na terenie rekreacyjnym nad głowieńskim zalewem Mrożyczka (przy ul. Zgierskiej i Swoboda) odbywa się wiele plenerowych imprez weekendowych. W roku 2015 będą to tematyczne pikniki rodzinne w ramach Kreatywnego Lata Rodzinnego w Głownie.
 • SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  To impreza z długoletnią już tradycją. W roku 2015 odbędzie się jej dwunasta edycja. Co roku na trasie spływu nurtem rzeki Mrogi rywalizuje kilkudziesięciu śmiałków. Swą wytrzymałość i determinację testują na około 5-kilometrowej trasie spływu z Dmosina do Głowna. Uczestnicy spływu zmuszeni są miejscami do przenoszenia kajaków i pokonywania rozmaitych przeszkód.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.

Treść strony

Uczniowie Jedynki pamiętają o Janie Pawle II

24 kwietnia 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Głownie odbyła się uroczysta akademia z okazji kanonizacji papieża Jana Pawła II - rano dla uczniów, a po południu dla rodziców oraz gości. 

Okolicznościowe przemówienie wygłosił dyrektor szkoły – Adam Kubiak. Głos zabrali  również przewodniczący Rady Miejskiej w Głownie – Grzegorz Szkup oraz ksiądz proboszcz Stanisław Banach.

Zaprezentowany program artystyczny wzbudził żywą reakcję widowni, zachwyt oraz wzruszenie. Jaś Kośka, który wcielił się w rolę Jana Pawła II był bardzo przekonujący. We fragmentach homilii zwrócił się do rodziców, nauczycieli oraz uczniów. Swoją mowę zakończył wymownym zdaniem: „Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który  chce się czegoś nauczyć”. Wszystkim podobała się recytacja fragmentów „Tryptyku rzymskiego”. Szczególnie dynamicznie i dramatycznie przedstawił Albert Waśkiewicz ofiarę Abrahama. Następnie odbyła się inscenizacja pt. „Cztery świece”. Świece symbolizujące pokój, wiarę i miłość po kolei gasły, gdyż cnoty te nie cieszą się popularnością. Spontaniczna i szczera reakcja dziecka przestraszonego ciemnością spowodowała wkroczenie nadziei, która na nowo rozpaliła zgaszone świece. Wszyscy aktorzy spisali się znakomicie.

Program słowny nabrał blasku dzięki pięknej oprawie muzycznej. Widownia doznawała dreszczy, gdy chórzyści śpiewali pieśni: „Litanię z czterema porami roku”, „Strumień”, „Miłość to wierność wyborowi” oraz „Chwalę Ciebie, Panie”.

Na nastrój wpływała wymowna dekoracja. Na czarnych zasłonach w oknach wisiało 7 gołębic oznaczających dary Ducha Świętego. Uwagę zwracało duże drzewo wykonane z około 300 papierowych postaci symbolizujących uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły oraz reprezentację rodziców. W koronie drzewa umieszczono portret Jana Pawła II namalowany przez utalentowaną plastycznie uczennicę – Olę Sygę. Motto uroczystości „Abyśmy byli jedno” zapisano na słońcu. Jego promienie to wartości, według których żył nasz ukochany święty papież – wolność, miłość, odpowiedzialność, wybaczenie  i służba.                                              

Uroczystość przygotowały – Małgorzata Kostrzewa, Ewa Kowalska oraz Mariola Bryk                                  

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008
 

 

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miasta w Głownie 2019. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 5697

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.