GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 19 listopada 2017

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«listopad 2017»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 dzień: 5
6 7 8 9 10 dzień: 11 12
13 dzień: 14 15 dzień: 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 dzień: 26
27 28 29 30
 • SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  W okresie wakacji w Głownie na terenie rekreacyjnym nad głowieńskim zalewem Mrożyczka (przy ul. Zgierskiej i Swoboda) odbywa się wiele plenerowych imprez weekendowych. W roku 2015 będą to tematyczne pikniki rodzinne w ramach Kreatywnego Lata Rodzinnego w Głownie.
 • SIERPIEŃ – Święto Miasta
  SIERPIEŃ – Święto Miasta
  Obchody Święta Miasta. Od roku 2012 odbywają się w formule jednodniowej. Impreza ta łączy koncerty gwiazd muzycznych z piknikiem i atrakcjami dla całych rodzin. Impreza ta przyciąga rokrocznie nad głowieńską Mrożyczkę kilka tysięcy osób, wśród nich nie tylko mieszkańców Głowna i najbliższych okolic, ale także mieszkańców dalszych zakątków Regionu Łódzkiego i kraju.
 • SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  To impreza z długoletnią już tradycją. W roku 2015 odbędzie się jej dwunasta edycja. Co roku na trasie spływu nurtem rzeki Mrogi rywalizuje kilkudziesięciu śmiałków. Swą wytrzymałość i determinację testują na około 5-kilometrowej trasie spływu z Dmosina do Głowna. Uczestnicy spływu zmuszeni są miejscami do przenoszenia kajaków i pokonywania rozmaitych przeszkód.
 • CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  W sąsiedztwie plaży i kąpieliska na zalewie Mrożyczka w Głownie funkcjonują boiska do piłki plażowej, z których chętnie korzystają miłośnicy tej dyscypliny sportowej. W roku 2012 Głowno włączone zostało do Projektu Plażówka. Od tej chwili kolejne edycje turnieju odbywają się również w ramach Projektu Plażówka.
 • MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku gromadzi blisko 400 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat.

Treść strony

Z ostatniej sesji Rady Miejskiej

Na ostatniej sesji, 30 kwietnia 2014 Rada Miejska w Głownie podjęła uchwały:

- w sprawie wykazu kąpielisk na terenie Gminy Miasta Głowno na rok 2014 (sezon kąpielowy na kąpielisku zlokalizowanym na zalewie Mrożyczka w Głownie obejmuje okres od 15 czerwca 2014 r. do 30 września 2014 r.),

- w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż w trybie bezprzetargowym zabudowanej nieruchomości gruntowej stanowiącej własność gminy, oddanej w użytkowanie wieczyste 9połozonej przy ul. Sowińskiego 18B),

- w sprawie zmian w budżecie Miasta Głowna na 2014 rok (polegających na przeznaczeniu kwoty 26 tys. zł na dotacje celowe z zakresu pomocy społecznej),

- w sprawie zmiany Uchwały Nr LIV/390/13 Rady Miejskiej w Głownie z dnia 27 listopada 2013 r. w sprawie przyjęcia Programu współpracy Gminy Miasta Głowno
z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2014,

oraz w sprawie zmian budżetu miasta Głowna na rok 2014 (polegających na zwiększeniu dochodów i wydatków bieżących o kwotę 233 523,63 zł w związku z otrzymaniem środków z Europejskiego Funduszu Społecznego na dofinansowanie Projektu systemowego „Aktywna integracja w mieście Głowno” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

W trakcie sesji Burmistrz Głowna Grzegorz Janeczek ujawnił powody, dla których 16 kwietnia 2014 r. zdecydował się opublikować List Otwarty w związku z publikacją w kwietniowym wydaniu „Echa Głowna” materiału prasowego autorstwa Pani Magdaleny Szajder, który w sposób nierzetelny i oderwany od przepisów obowiązującego prawa w tym zakresie, przekazał informacje na temat wycinki drzewostanu pod budowaną w Głownie galerie handlową. 

Burmistrz powtórzył, iż zdaje sobie sprawę, że choć są mieszkańcy niezgadzający się z Jego decyzjami i są tacy, którzy je aprobują, to jednak jedni i drudzy mają prawo oczekiwać od burmistrza uczciwości i dbałości o sprawy miasta. Zarzut Pani Szajder jakoby miasto miało utracić 385 tys. zł w zamian za nasadzenia drzew jest całkowicie bezpodstawny. Sprawę tą reguluje jasno ustawa o ochronie przyrody. Burmistrz Grzegorz Janeczek podczas sesji przekazał więc do zapoznania się radnej Magdalenie Szajder (autorce artykułu oraz jednocześnie red. naczelnej „Echa Głowna”), jak również radnemu Krzysztofowi Laszkiewiczowi, kserokopie ustawy o ochronie przyrody, która tego typu proces – m.in. w zakresie wydawania zezwoleń na wycinkę drzew i jej skutków - reguluje.

Pod koniec sesji – już pod nieobecność Burmistrza Grzegorza Janeczka, który udał się do Łodzi na obchody 10-lecia wejścia Polski do UE – temat publikacji autorstwa Pani Magdaleny Szajder powrócił. Wiceburmistrz Grzegorz Urbanik nawiązał do stanowiska Pani Magdaleny Szajder zaprezentowanego podczas poprzedzającego sesję posiedzenia komisji gospodarki i budżetu. Radna Szajder twierdziła, że informacje, które zamieściła w materiale prasowym otrzymała ze Starostwa.

W kontekście takiego właśnie stanowiska radnej Szajder, wiceburmistrz chciał podczas sesji ujawnić treść odpowiedzi, jakich w korespondencji mailowej Starostwo Powiatowe w Zgierzu faktycznie udzieliło Pani Magdalenie Szajder występującej do tej instytucji jako red. naczelna „Echa Głowna”. Zamiar ten spotkał się z natychmiastowym sprzeciwem radnej Szajder, która twierdziła, że jej korespondencja - nawet w publicznej sprawie – nie może być upubliczniana na sesji. Radna Szajder złożyła wniosek formalny o zamknięcie sesji. Wniosek ten 4 głosami poparcia, przy 3 głosach sprzeciwu i 4 głosach wstrzymujących został przyjęty, co skutkować musiało wcześniejszym zamknięciem obrad Rady Miejskiej w Głownie przez jej przewodniczącego, Pana Grzegorza Szkupa.

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat_um@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/Skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008
 

 

Godziny otwarcia

 

pon - piąt: 08:00 - 16:00

Godziny pracy kasy Urzędu

pon - piąt: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miasta w Głownie 2017. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 1859

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.