GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 18 lipca 2018

Wyszukiwanie

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«lipiec 2018»
P W Ś C P S N
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  W sąsiedztwie plaży i kąpieliska na zalewie Mrożyczka w Głownie funkcjonują boiska do piłki plażowej, z których chętnie korzystają miłośnicy tej dyscypliny sportowej. W roku 2012 Głowno włączone zostało do Projektu Plażówka. Od tej chwili kolejne edycje turnieju odbywają się również w ramach Projektu Plażówka.
 • PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  To prawdziwe święto tańca. Jego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Imprezie patronuje Burmistrz Głowna, a odbywa się ona w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie. Ostatnia edycja przyciągnęła ponad 700 tancerzy z całej Polski.
 • SIERPIEŃ – Święto Miasta
  SIERPIEŃ – Święto Miasta
  Obchody Święta Miasta. Od roku 2012 odbywają się w formule jednodniowej. Impreza ta łączy koncerty gwiazd muzycznych z piknikiem i atrakcjami dla całych rodzin. Impreza ta przyciąga rokrocznie nad głowieńską Mrożyczkę kilka tysięcy osób, wśród nich nie tylko mieszkańców Głowna i najbliższych okolic, ale także mieszkańców dalszych zakątków Regionu Łódzkiego i kraju.
 • SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  W okresie wakacji w Głownie na terenie rekreacyjnym nad głowieńskim zalewem Mrożyczka (przy ul. Zgierskiej i Swoboda) odbywa się wiele plenerowych imprez weekendowych. W roku 2015 będą to tematyczne pikniki rodzinne w ramach Kreatywnego Lata Rodzinnego w Głownie.

Treść strony

Tour de Powiat 2014 - I etap w Głownie

W sobotę, 10 maja 2014 r. pierwszym z pięciu etapów - w Głownie - rozpoczęła się trzecia edycja Maratonu Rowerowego po Ziemi Zgierskiej o Puchar Starosty Zgierskiego „Tour de Powiat” 2014. Tegoroczny wyścig liczy 5 etapów, a pierwszy z nich rozegrany został właśnie w Głownie.

Kolejne etapy maratonu to: Zgierz (11 maja), Parzęczew (17 maja), Stryków (18 maja) i Aleksandrów Łódzki (24 maja).

III Maraton Rowerowy Tour de Powiat I etap w  Głownie połączony był z XVII Memoriałem im. Jana Gorzkiewicza.

Wzorem ubiegłego roku trasa I etapu maratonu w Głownie wiodła po obwodzie zamkniętym ulicami: Skokowskiego, Karasicką, Barlickiego i Zabrzeźniańską. Biuro zawodów mieścić się będzie w siedzibie Miejskiego Przedszkola nr 3 przy ul. Skokowskiego.

Tak samo, jak przed rokiem etap w Głownie był czymś więcej niż tylko rywalizacją kolarską. W nawiązaniu do głównej osi promocji Głowna jako miasta Rodzinnej Re-Kreacji połączony był on z rodzinnym piknikiem. 

Gościem specjalnym był znany kolarz, mieszkaniec Głowna - Dariusz Baranowski.

Pierwsze dwa etapy III edycji Maratonu Rowerowego o Puchar Starosty Zgierskiego „Tour de Powiat” rozegrano w Głownie i Zgierzu. Pomimo niesprzyjającej aury w obu tych weekendowych rywalizacjach wzieło udział łącznie ponad 300 zawodników (w  samym Głownie ponad 190). Najliczniejsza okazała się grupa przedszkolaków (ok. 80). Najmłodszym uczestnikiem głowieńskiego etapu był Karol Olejniczak, który ma zaledwie 3 lata. W Zgierzu najmłodsza była Joanna Krakowiak. Najstarszymi uczestnikami byli 84-letni Mieczysław Frankowski i Hipolit Łuczak. Oprócz jadących w pojedynkę zawodników nie zabrakło również całych ekip m.in. pracowników Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Głownie.  

Zgodnie z hasłem „Rodzinnej Re-kreacji” etap w Głownie połączony był z rodzinnym piknikiem rowerowym. Nie zabrakło klaunów, animatorów oraz gier i zabaw dla najmłodszych co pokazuje, że „Tour de Powiat” to przedewszystkim doskonała forma rodzinnego i aktywnego spędzenia wolnego czasu.

Poniżej zamieszczamy galerię zdjęć z głowieńskiego etapu Tuor de Powiat 2014.

Regulamin Tour de Powiat 2014

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat_um@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008
 

 

Godziny otwarcia

 

pon - piąt: 08:00 - 16:00

Godziny pracy kasy Urzędu

pon - piąt: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miasta w Głownie 2018. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 5965

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.