GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 25 sierpnia 2019

Wyszukiwanie

Menu główne

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«sierpień 2019»
P W Ś C P S N
1 2 3 dzień: 4
5 6 7 8 9 10 dzień: 11
12 13 14 15 16 17 dzień: 18
19 20 21 22 23 dzień: 24 25
26 27 28 29 30 31
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • SIERPIEŃ – Święto Miasta
  SIERPIEŃ – Święto Miasta
  Obchody Święta Miasta. Od roku 2012 odbywają się w formule jednodniowej. Impreza ta łączy koncerty gwiazd muzycznych z piknikiem i atrakcjami dla całych rodzin. Impreza ta przyciąga rokrocznie nad głowieńską Mrożyczkę kilka tysięcy osób, wśród nich nie tylko mieszkańców Głowna i najbliższych okolic, ale także mieszkańców dalszych zakątków Regionu Łódzkiego i kraju.
 • MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  Organizatorem tej imprezy plenerowej jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku gromadzi ona na plenerowej scenie w Głownie blisko 400 muzyków. Festiwal łączy w sobie prezentację muzyczną z piknikiem. Uczestników konkursu ocenia profesjonalne jury złożone z wykształconych muzyków, kapelmistrzów i nauczycieli gry na instrumentach.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  To impreza z długoletnią już tradycją. W roku 2015 odbędzie się jej dwunasta edycja. Co roku na trasie spływu nurtem rzeki Mrogi rywalizuje kilkudziesięciu śmiałków. Swą wytrzymałość i determinację testują na około 5-kilometrowej trasie spływu z Dmosina do Głowna. Uczestnicy spływu zmuszeni są miejscami do przenoszenia kajaków i pokonywania rozmaitych przeszkód.

Treść strony

Siatkarze z Gimnazjum Miejskiego piątą drużyną w województwie

Z V miejscem wrócili z Mistrzostw Województwa Łódzkiego Szkół Gimnazjalnych w Piłce Siatkowej Chłopców - GIMNAZJADA 2013/14, siatkarze Gimnazjum Miejskiego w Głownie.

Zawody organizowane przez Łódzki Szkolny Związek Sportowy zostały rozegrane 26 marca 2014 r. w Centrum Sportu PGE w Bełchatowie. W turnieju finałowym wystąpiło sześć szkół z województwa łódzkiego, które w wyniku losowania podzielono na dwie grupy:

Grupa A :

Gimnazjum nr 1 Rawa Mazowiecka (Juvenia Rawa Mazowiecka),

Gimnazjum nr 1 w Wieluniu (Siatkarz Wieluń),

Publiczne Gimnazjum nr 4 w Bełchatowie (Skra Bełchatów),

Grupa B :

Gimnazjum Miejskie w Głownie,

Gimnazjum nr 8 w Łodzi (KS Wifama Łódź),

Gimnazjum nr 7 z Tomaszowa Mazowieckiego (KS Lechia Tomaszów)

Jak sie później okazało, nie było to zbyt szczęśliwe losowanie dla zawodników z Głowna, gdyż obaj ich konkurenci z grupy stanęli na podium. Pierwszy mecz zawodnicy z Głowna rozegrali ze szkołą z Łodzi, późniejszym mistrzem województwa przegrywając 0:2 (16:25, 19:25). Zwycięstwo w drugim meczu z drużyną z Tomaszowa dawało szansę awansu do strefy medalowej. Była duża szansa na sprawienie niespodzianki. Zawodnicy z Głowna walczyli do samego końca przegrywając jednak ostatecznie 0:2 (22:25, 22:25).

Lepszym stosunkiem małych punktów Gimnazjum Miejskie w Głownie wyprzedziło gospodarza turnieju Gimnazjum z Bełchatowa. Dwaj zawodnicy z Głowna Cezary Markus oraz Jarosław Nowakowski zastali wyróżnieni nagrodami indywidualnymi przez organizatora zawodów. Były to gadżety sportowe ufundowane przez Skrę Bełchatów.
Skład drużyny :
Cezary Markus (Atak), Oskar Koprowski (Przyjęcie), Marcin Redzisz (Rozegranie), Cieślak Jan (Środek), Sebastian Kujawiak (Uniwersalny), Szymon Kuciński (Środek), Jarosław Nowakowski (Przyjęcie), Damian Krysztofczyk (Przyjęcie), Dominik Miśkiewicz (Libero) oraz Dominik Kapusta (Środek). 

Tabela końcowa:

1.Gimnazjum nr 8 w Łodzi 
2.Gimnazjum nr 1 Rawa Mazowiecka
3.Gimnazjum nr 7 z Tomaszowa Mazowieckiego 
4.Gimnazjum nr 1 w Wieluniu
5.Gimnazjum Miejskie w Głownie
6 Publiczne Gimnazjum nr 4 w Bełchatowie

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008
 

 

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miasta w Głownie 2019. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 6019

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.