GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 15 listopada 2019

Wyszukiwanie

Menu główne

Nawigacja

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«listopad 2019»
P W Ś C P S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 dzień: 14 15 16 dzień: 17
18 19 20 21 22 dzień: 23 24
25 26 27 28 29 30
 • MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  Organizatorem tej imprezy plenerowej jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku gromadzi ona na plenerowej scenie w Głownie blisko 400 muzyków. Festiwal łączy w sobie prezentację muzyczną z piknikiem. Uczestników konkursu ocenia profesjonalne jury złożone z wykształconych muzyków, kapelmistrzów i nauczycieli gry na instrumentach.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • SIERPIEŃ – Święto Miasta
  SIERPIEŃ – Święto Miasta
  Obchody Święta Miasta. Od roku 2012 odbywają się w formule jednodniowej. Impreza ta łączy koncerty gwiazd muzycznych z piknikiem i atrakcjami dla całych rodzin. Impreza ta przyciąga rokrocznie nad głowieńską Mrożyczkę kilka tysięcy osób, wśród nich nie tylko mieszkańców Głowna i najbliższych okolic, ale także mieszkańców dalszych zakątków Regionu Łódzkiego i kraju.
 • PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  To prawdziwe święto tańca. Jego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Imprezie patronuje Burmistrz Głowna, a odbywa się ona w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie. Ostatnia edycja przyciągnęła ponad 700 tancerzy z całej Polski.
 • SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  W okresie wakacji w Głownie na terenie rekreacyjnym nad głowieńskim zalewem Mrożyczka (przy ul. Zgierskiej i Swoboda) odbywa się wiele plenerowych imprez weekendowych. W roku 2015 będą to tematyczne pikniki rodzinne w ramach Kreatywnego Lata Rodzinnego w Głownie.

Treść strony

Koncert wiosenny w MOK

W sobotę, 22 marca 2014 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Głownie odbył się "Koncert wiosenny", który zainaugurował wiosenno-letni sezon muzyczny w MOK.

Otworzyła go Orkiestra Dęta pod kierunkiem Mariusza Szydlika, która wykonała m. in. "Kwiat jednej nocy", "Katiusze", "Quando, quando", "Tichuana taksi". Na parkiecie sali widowiskowej MOK zaprezentował się duet taneczny Państwa Aleksandry i Marka Markiewiczów, którzy przed kilkoma tygodniami wywalczyli w Nowym Targu prestiżowy puchar prof. Mariana Wieczystego oraz otrzymali tytuł Mistrzów Polski Pracowników Oświaty w Tańcu Towarzyskim. Para taneczna z Głowna podgrzała atmosferę wiązanką tańców latynoamerykańskich prezentując brawurową sambę, czaczę oraz zmysłową rumbę. W koncercie zaprezentowali się również młodzi, ale już utytułowani wokaliści Studia Piosenki MOK: Mateusz Warzywoda w piosence "Santa Monica", Marlena Karwacka w utworze "Nie wierz mi, nie ufaj mi" oraz Jakub Szcześniak z piosenką "Gdzie jest Arkadia".

Zespół Śpiewaczy "Czeremcha" zaprezentował publiczności m. in. "Dzieci Pireusu", "Czumbalalajkę", a także solowe popisy Krystyny Szreter w utworze "Białe, majowe bzy" oraz Karola Gabary w monologu "Zagadka Króla". Zespołowi towarzyszył instruktor Andrzej Gawroński, akompaniujący na akordeonie.

Punktem kulminacyjnym "Koncertu wiosennego" był występ Chóru Seniora "Słoneczny Krąg", którego członkowie to w większości emerytowani nauczyciele. Chór reprezentuje Związek Nauczycielstwa Polskiego Oddział w Głownie. Wśród gości koncertu nie mogło zabraknąć Prezes ZNP Oddział Głowno, Pani Marzeny Kowalskiej oraz Prezes Stowarzyszenia "Senior" w Głownie, Pani Zofii Ogórek. Instruktorem "Słonecznego Kręgu" jest Mirosław Chaberski, który przygotował nastrojowy zestaw pieśni. Publiczność mogła wysłuchać również solowych partii a capella w wykonaniu Anny Solarek.

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008
 

 

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miasta w Głownie 2019. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 6208

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.