GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 24 lipca 2019

Wyszukiwanie

Menu główne

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«lipiec 2019»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  W okresie wakacji w Głownie na terenie rekreacyjnym nad głowieńskim zalewem Mrożyczka (przy ul. Zgierskiej i Swoboda) odbywa się wiele plenerowych imprez weekendowych. W roku 2015 będą to tematyczne pikniki rodzinne w ramach Kreatywnego Lata Rodzinnego w Głownie.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.

Treść strony

Srebro dla siatkarek Gimnazjum Miejskiego

W dniu 10.03.14 w hali widowiskowo - sportowej przy SP2 w Głownie odbyły się Mistrzostwa Rejonu ,,Gimnazjada 2014" w siatkówkę dziewcząt pod patronatem Dyrektora Gimnazjum Miejskiego  im. Jana Pawła II w Głownie  Edyty Strumian.

 

Do zawodów uprawnione były mistrzynie czterech powiatów: Mistrzynie Powiatu Pabianickiego - siatkarki Lidera Konstantynów (mistrzynie województwa w rozgrywkach ligowych młodziczek), Mistrzynie Powiatu Poddębickiego - Gimnazjum Uniejów, Mistrzynie Powiatu Łęczyckiego - Gimnazjum Grabów i Mistrzynie Powiatu Zgierskiego - Gimnazjum Miejskie im.Jana Pawła II w Głownie.

Turniej został rozegrany systemem "każdy z każdym".Naszym siatkarkom Gimnazjum Miejskiego przyszło się zmierzyć w pierwszym meczu z faworytkami całego turnieju zawodniczkami Lidera Konstantynów. Głownianki wyszły na boisko bardzo stremowane i po kilku nieudanych interwencjach ich rywalki osiagnęły pewną przewagę, której już nie oddały do końca seta. Drugi set był już bardziej wyrównany, ale zadecydowało doświadczenie i większe ogranie drużyny z Konstantynowa, które doprowadziło do zakonczenia meczu wynikiem 0-2 dla siatkarek z Konstantynowa. W drugim spotakniu zespół z Głowna zmierzył się z siatkarkami z Grabowa, które wcześniej wygrały z drużyną z Uniejowa. Mecz zaczął się nerwowo. Zawodniczki z Głowna przegrywały już 7-1, ale po czasie na żadanie trenera gra zupełnie się odmieniła i glownianki zaczęły grać na swoim optymalnym poziomie. Łatwo wygrały seta 25-12. Podbudowane pewnym zwycięstwem zawodniczki z Głowna w drugim secie pewnie pokonały rywalki 25 -15 kończąc mecz zwycięstwem 2-0.

Kolejny mecz był dla głownianek konfrontacją z ambitnie grajacymi siatkarkami z Uniejowa, które momo przegranych w dwóch meczach nie były zawodniczkami do "bicia"!. Dla siatkarek z Głowna ten mecz był spotkaniem o II miejsce w turnieju. Zmobilizowane po dwóch z rzędu wygranych, nie dały szans swoim przeciwniczkom wygrywając 2-0 i osiągnęły kolejny sukces po Mistrzostwie Powiatu zdbywając Wicemistrzostwo Rejonu.

WYNIKI MECZÓW

Lider Konstantynów - Gimnazjum Miejskie Głowno      2 - 0

Gimnazjum Grabów -  Gimnazjum Uniejów                 2 - 0

Gimnazjum Miejskie Głowno -  Gimnazjum Grabów       2 -0

Lider Konstantynów  -   Gimnazjum Uniejów              2 -0

Gimnazjum Miejskie Głowno - Gimnazjum Uniejów        2- 0

Lider Konstantynów -  Gimnazjum Grabów                 2-0

KLASYFIKACJA KOŃCOWA 

1. Lider Konstantynów               6 pkt

2. Gimnazjum Miejskie Głowno     4 pkt

3. Gimnazjum Grabów                2 pkt

4. Gimnazjum Uniejów               0 pkt

Gimnazjum Miejskie im. Jana Pawła II w Głownie wystąpiło w składzie: Dominika Hemka, Aleksandra Koprowska, Katarzyna Pabjan, Dominika Krzeszewska, Nikola Gorąca, Karolina Miśkiewicz, Aleksandra Dębska, Maja Roza, Otylia Strajch, Weronika Wilk, Alicja Nita, Adrianna Rożniata, Aleksandra Kuczkowska, Angelika Woźniak, Klaudia Borowiak, Marysia Dąbkowska.

Trener - Sylwester Jasiński

Dyrektor szkoły - Edyta Strumian

Trzy najlepsze zespoły ,,Gimnazjady 20014" zostały nagrodzone pucharami i dyplomami  ufundowanymi przez Dyrektor Gimnazjum Miejskiego w Głownie Edytę Strumian. Organizatorami Gimnazjady było Gimnazjum Miejskie w Głownie.

 

 

 

 

 

 

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008
 

 

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miasta w Głownie 2019. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 5135

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.