GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 19 października 2017

Wyszukiwanie

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«październik 2017»
P W Ś C P S N
dzień: 1
2 3 4 5 6 7 dzień: 8
9 dzień: 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
 • SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  W okresie wakacji w Głownie na terenie rekreacyjnym nad głowieńskim zalewem Mrożyczka (przy ul. Zgierskiej i Swoboda) odbywa się wiele plenerowych imprez weekendowych. W roku 2015 będą to tematyczne pikniki rodzinne w ramach Kreatywnego Lata Rodzinnego w Głownie.
 • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  Organizatorem tej imprezy plenerowej jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku gromadzi ona na plenerowej scenie w Głownie blisko 400 muzyków. Festiwal łączy w sobie prezentację muzyczną z piknikiem. Uczestników konkursu ocenia profesjonalne jury złożone z wykształconych muzyków, kapelmistrzów i nauczycieli gry na instrumentach.
 • MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku gromadzi blisko 400 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat.

Treść strony

Zalew Mrożyczka:

Plaża i kąpielisko

Zalew Mrożyczka jest ponad 30-hektarowym zbiornikiem wodnym zasilanym wodami rzeki Mrogi, położonym w centralnej części miasta. Jest doskonałym miejscem do wypoczynku i rekreacji.
W sezonie letnim można korzystać tu z nadzorowanego przez Sanepid i strzeżonego przez  uprawnionego ratownika kąpieliska. W jego sąsiedztwie  znajduje się piaszczysta plaża.

 W roku 2014 plaża została poszerzona i nawieziono na nią świeży piasek. Tak wygląda latem.

Od  czerwca 2015 r. na kąpielisku korzystać można z sezonowego parku Wodnego, w kład którego wchodzą: duża zjeżdżalnia, mała zjeżdżalnia, trampolina z balanserem i ślizgiem oraz bąk. Zdjęcia parku

W sąsiedztwie kąpieliska na plaży w lipcu 2015 r. zamontowano plac zabaw w formie dużego statku m.in. z trzema zjeżdżalniami, przeplotniami i mini ścianką wspinaczkową. Zdjęcia placu zabaw-statku

Od południowej strony zalewu, w sąsiedztwie osiedla Sikorskiego oraz tzw. Marakanu znajduje się już niestrzeżona, ale niezwykle urokliwa, wydmowa plaża położona przy lesie sosnowym.
 

Boiska do siatkówki plażowej.

W sąsiedztwie plaży i kąpieliska funkcjonują boiska do piłki plażowej, z których w sezonie letnim chętnie korzystają miłośnicy tej dyscypliny sportowej. W roku 2012 Głowno włączone zostało do Projektu Plażówka, skutkiem czego było rozegranie na naszych boiskach turnieju z udziałem 56 par siatkarzy i siatkarek. Równolegle rozegrano tu turniej młodzieżowy oraz turniej „100 lat na boisku”. Relacja z turnieju: http://www.miasto.glowno.pl/pliki/IITurniejSiatkwkiPlaowej
W roku 2012 Mistrzostwo Świata w Siatkówce Plażowej do lat 19 rozgrywanych na Cyprze, wywalczył głownianin Kacper Kujawiak.
 

Boisko do beach soccera

W czerwcu 2015 r. do użytku oddane zostało boisko do plażowej piłki nożnej. Sąsiaduje ono bezpośrednio z boiskami do siatkówki plażowej.

Wypożyczalnia sprzętu pływajacego.

W bliskim sąsiedztwie plaży i kąpieliska znajduje się wypożyczalnia sprzętu wodnego. W jej ofercie znajdują się łodzie wiosłowe, kajaki i rowery wodne. Sezon jej pracy rozpoczyna się w maju, a kończy się we wrześniu. Obiekt czynny jest wówczas w godzinach od 11.00 do 18.00.  Wypożyczalnią administruje Miejski Zakład Komunalny.

 

Plac zabaw.

Dzieci mogą korzystać z sąsiadującego z wypożyczalnią sprzętu pływającego placu zabaw.  Znajdują się tu dwie zjeżdżalnie (w tym jedna z drabinkami, linami i innymi elementami do wspinaczki), mini ścianka wspinaczkowa, linowa piramida, karuzele, huśtawki dla młodszych i starszych dzieci, piaskownice, równoważnie oraz kolejka linowa.
 
 
 
 
 

Skatepark.

Obiekt powstał w roku 2006. W ciągu kilku kolejnych lat był sukcesywnie doposażany w dodatkowe urządzenia. W roku 2012 został poważnie zdewastowany przez wandali. Rozważane jest jego przeniesienie na teren sąsiadujący z kąpieliskiem i plażą oraz jego odremontowanie.

Promenada pieszo - rowerowa.

Wzdłuż brzegu zalewu Mrożyczka od wypożyczalni sprzętu rowerowego i placu zabaw do ul. Młynarskiej ciągnie się promenada pieszo-rowerowa. Sąsiaduje ona bezpośrednio z miejskim terenem zielonym, który jest wprost idealny na organizację letnich imprez plenerowych, pikników rodzinnych itp.
 
 
Właścicieli mobilnych punktów gastronomicznych, dmuchańców i urządzeń rekreacyjnych zachęcamy do lokowania się w sezonie letnim na terenach rekreacyjnych sąsiadujących z promenadą, zalewem, kapieliskiem i plażą oraz placem zabaw w Głownie. Z warunkami dzierżawy tego terenu zapoznać można się u Administratora obiektu tj. w Miejskim Zakładzie Komunalnym tel. 42/719-10-35.

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat_um@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/Skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008
 

 

Godziny otwarcia

 

pon - piąt: 08:00 - 16:00

Godziny pracy kasy Urzędu

pon - piąt: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miasta w Głownie 2017. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 27545

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.